Resultat för Lyngby Open 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Stadion | Udskriftsdato | 29 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 29.07 | 1:01.65 | 1:34.17 | 2:07.13 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | 28.81 | 1:01.80 | 1:35.90 | 2:10.50 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Frederiksen | 1992 | 31.47 | 1:08.25 | 1:44.52 | 2:19.16 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Suhr | 1993 | 30.97 | 1:05.52 | 1:41.55 | 2:20.21 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 30.89 | 1:07.68 | 1:43.67 | 2:20.22 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Bornerheim | 1993 | 31.71 | 1:08.26 | 1:44.62 | 2:22.64 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Thomas Olsen | 1992 | 31.29 | 1:07.10 | 1:45.88 | 2:24.28 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Christian Wich | 1993 | 30.50 | 1:06.81 | 1:44.31 | 2:25.00 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 31.40 | 1:08.27 | 1:46.66 | 2:27.10 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 32.81 | 1:11.73 | 1:50.52 | 2:29.10 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Sebastian Tracey | 1993 | 32.33 | 1:11.54 | 1:53.09 | 2:34.81 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonathan Willems | 1993 | 32.98 | 1:11.66 | 1:53.24 | 2:34.86 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Christian Nørregaard | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Patrick Hesselberg | 1991 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Kevin Sigsgaard | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Jacob Skelsager | 1993 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Tom Døi | 1993 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mark Bjerregaard | 1994 | 31.32 | 1:06.22 | 1:42.74 | 2:19.02 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 30.65 | 1:05.98 | 1:42.26 | 2:20.47 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Vodstrup | 1994 | 31.27 | 1:06.19 | 1:42.79 | 2:20.57 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | 30.87 | 1:05.76 | 1:42.31 | 2:21.14 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Hvid | 1994 | 32.11 | 1:09.81 | 1:49.08 | 2:25.38 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Tobias Gjerløff | 1995 | 30.20 | 1:06.89 | 1:45.79 | 2:25.73 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Martin Weberg | 1994 | 31.86 | 1:10.33 | 1:49.78 | 2:27.38 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 32.59 | 1:11.54 | 1:49.28 | 2:27.90 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jakob Vismann | 1995 | 32.63 | 1:09.15 | 1:48.09 | 2:28.33 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 33.19 | 1:11.19 | 1:49.50 | 2:29.31 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Magnus B. Pedersen | 1994 | 31.96 | 1:08.42 | 1:48.46 | 2:31.60 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Denniz Sabo | 1995 | 33.46 | 1:12.55 | 1:52.95 | 2:34.68 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
13 | Kasper Sørensen | 1994 | 31.40 | 1:09.12 | 1:53.34 | 2:38.66 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | David Skamriis | 1994 | DNS | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Andersen | 1994 | DSQ | En hånd i vend 150M | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aivaliotis Evagelos | 1996 | 31.53 | 1:07.93 | 1:46.53 | 2:23.57 | ||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
2 | Zapandiots Iosif | 1996 | 2:36.85 | 2:25.55 | ||||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
3 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 2:34.34 | 2:30.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Victor Drevskich | 1996 | 33.87 | 1:13.78 | 1:55.64 | 2:39.20 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 34.94 | 1:18.01 | 2:01.88 | 2:48.73 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |