Resultater for Lyngby Open 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Stadion | Udskriftsdato | 28 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Wael | 1993 | 1:06.08 | 2:15.57 | 3:26.35 | 4:36.77 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
2 | Amanda Sandager | 1995 | 1:06.11 | 2:17.05 | 3:29.16 | 4:39.78 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Ida Marie Vedel | 1994 | 1:10.83 | 2:22.58 | 3:31.98 | 4:40.33 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:07.56 | 2:19.11 | 3:30.61 | 4:40.74 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Siri Wiecker | 1994 | 1:08.61 | 2:20.76 | 3:32.32 | 4:42.44 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 1:09.31 | 2:21.80 | 3:34.78 | 4:46.19 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Stage | 1993 | 1:10.64 | 2:24.86 | 3:37.51 | 4:47.11 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:10.62 | 2:25.30 | 3:38.18 | 4:47.18 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Meyer | 1995 | 1:09.13 | 2:23.51 | 3:36.33 | 4:48.10 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:09.82 | 2:25.10 | 3:39.43 | 4:52.49 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sandra Semberlund | 1994 | 1:08.72 | 2:23.10 | 3:38.54 | 4:53.46 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 1:10.98 | 2:25.38 | 3:40.37 | 4:54.35 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Avgousti Dimitra | 1994 | 1:09.57 | 2:25.62 | 3:42.27 | 4:57.48 | ||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
14 | Camilla Hansen | 1995 | 1:12.44 | 2:28.31 | 3:43.81 | 4:58.26 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Belinda Ervolder | 1995 | 1:10.56 | 2:26.21 | 3:43.87 | 5:00.00 | ||||
A6 | ||||||||||
16 | Martina Lomnitz | 1995 | 1:11.41 | 2:26.94 | 3:44.29 | 5:01.38 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
17 | Malene Asmussen | 1995 | 1:13.80 | 2:31.31 | 3:48.08 | 5:02.47 | ||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Line Aamann | 1993 | 1:09.77 | 2:27.55 | 3:47.63 | 5:05.70 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 1:13.63 | 2:32.09 | 3:50.56 | 5:06.59 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 1:14.96 | 2:33.22 | 3:50.64 | 5:07.00 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Anna Krusell | 1994 | 1:10.91 | 2:29.22 | 3:49.85 | 5:11.55 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:15.62 | 2:37.00 | 3:56.26 | 5:14.84 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Anna Deleuran | 1995 | 1:12.59 | 2:32.48 | 3:53.98 | 5:15.54 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 1:15.08 | 2:37.17 | 3:58.28 | 5:17.48 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Lovisa Åkesson | 1994 | 1:17.68 | 2:42.48 | 4:06.45 | 5:29.37 | ||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Randi Fogh Nielsen | 1989 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Maj Lindberg Hansen | 1992 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Vegge | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Maria Bastiansen | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stephanie Hansen | 1996 | 1:08.73 | 2:21.29 | 3:33.00 | 4:43.37 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 1:08.49 | 2:20.71 | 3:33.66 | 4:48.27 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 1:08.61 | 2:22.97 | 3:38.16 | 4:53.17 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Julie Lamberth | 1996 | 1:09.37 | 2:23.73 | 3:39.66 | 4:55.28 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Oxholm | 1997 | 1:13.62 | 2:29.85 | 3:46.16 | 5:00.56 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 1:12.15 | 2:29.11 | 3:45.27 | 5:01.19 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise L. Nielsen | 1996 | 1:12.77 | 2:29.22 | 3:46.11 | 5:02.01 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Blemholt | 1996 | 1:12.08 | 2:30.44 | 3:48.46 | 5:04.97 | ||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Sophie Lindhardt | 1996 | 1:13.59 | 2:33.00 | 3:52.36 | 5:08.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Bjerg | 1996 | 1:13.72 | 2:32.72 | 3:51.59 | 5:10.67 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:16.51 | 2:39.12 | 4:01.47 | 5:20.68 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 1:18.53 | 2:40.66 | 4:02.29 | 5:22.29 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 1:16.61 | 2:40.51 | 4:03.11 | 5:24.95 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 1:18.17 | 2:43.16 | 4:07.16 | 5:27.68 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline S. Korch | 1996 | 1:22.86 | 2:49.96 | 4:16.08 | 5:40.77 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Bolette Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
- | Julie Marie Gadfelt | 1996 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Hannah Nissen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Signe Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene Vistisen | 1997 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Lovisa Sedin | 1996 | DNS | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Ruth Ljunggren | 1996 | DNS | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
- | Alma Thormalm | 1996 | DNS | |||||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Georgia Kadoglu | 1998 | 1:07.67 | 2:19.87 | 3:32.43 | 4:43.56 | ||||
Psk Varna | ||||||||||
2 | Tanja Lylloff | 1998 | 1:12.28 | 2:30.93 | 3:50.14 | 5:08.03 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 1:20.40 | 2:43.71 | 4:07.45 | 5:30.08 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Isabella Wolsted | 1998 | 1:18.72 | 2:44.16 | 4:10.50 | 5:32.21 | ||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 1:23.66 | 2:49.66 | 4:14.70 | 5:37.29 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sanna Westerberg | 1998 | 1:17.11 | 2:44.48 | 4:12.79 | 5:40.02 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Julie Rath | 1998 | 1:19.04 | 2:46.32 | 4:15.74 | 5:42.41 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natasja Hansen | 1998 | 1:20.85 | 2:52.10 | 4:23.37 | 5:51.41 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 1:20.91 | 2:52.50 | 4:25.04 | 5:53.41 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | 1:27.27 | 3:02.47 | 4:37.34 | 6:11.03 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simone Thorsen | 1998 | 1:22.83 | 3:01.97 | 4:39.75 | 6:11.62 | ||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Felicia Petersons | 1998 | 1:25.19 | 3:03.05 | 4:42.26 | 6:21.60 | ||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Alberte Gertz Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |