Resultater for 3. kolo gorenjske
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
POB Kranj |
Organizer: |
PK Triglav Kranj |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 8, 2021 to Dec 8, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Backstroke Men - Final |
|
|
Abs mošk |
1:52.39 |
|
|
|
Blaž Medvešek |
1980 |
(SLO) |
Dunaj/Vienna (AUT) |
12/9/2004 |
|
|
|
|
Mladinci |
1:56.67 |
|
|
|
Primož Šenica Pavletič |
2001 |
(SLO) |
Glasgow (GBR) |
12/4/2019 |
|
|
|
|
Kadeti |
2:01.53 |
|
|
|
Vito Vodenik |
1998 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
1/24/2014 |
|
|
|
|
Dečki |
2:06.66 |
|
|
|
Primož Šenica Pavletič |
2001 |
(SLO) |
Zagreb (CRO) |
11/8/2015 |
|
|
|
|
Ml. dečki |
2:19.44 |
|
|
|
Tai Novak |
2006 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/22/2018 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matjaž Krek Bašelj |
2003 |
Plavalni klub Radovljica |
|
417 |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Anej Lapuh |
2007 |
Plavalni klub Kamnik |
|
288 |
2:39.85 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andraž Cencelj |
2007 |
Plavalni klub Kamnik |
|
240 |
2:49.96 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Timon Mlakar |
2008 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
176 |
3:08.39 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grega Šlibar |
2009 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
137 |
3:24.73 |
+1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Domen Maček |
2010 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
131 |
3:27.54 |
+1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Bavdek |
2012 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
116 |
3:36.34 |
+1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Sušec |
2011 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
98 |
3:48.35 |
+1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Smrkolj |
2012 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
83 |
4:01.44 |
+1:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nik Lamovšek |
2010 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
75 |
4:10.23 |
+1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marko Šalinger |
2010 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
72 |
4:13.63 |
+1:52.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrej Marinič |
2013 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
63 |
4:24.48 |
+2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/9/2021 5:26:44 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-09 17:26:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|