Tulokset Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Rintauinti Miehet SB1-14 - Heat |
|
|
ME |
25.25 |
|
|
Cameron van der Burhg |
1988 |
RSA |
|
11/14/2009 |
|
|
|
|
EE |
25.25 |
|
|
Ilya Shymanovich |
|
BLR |
Kazan (RUS) |
11/6/2021 |
|
|
|
|
SE |
26.35 |
|
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTU |
Kazan (RUS) |
11/6/2021 |
|
|
|
|
SMKE |
26.74 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
|
|
NSE |
27.20 |
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/16/2021 |
|
|
|
|
NSMKE |
27.20 |
|
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap (F |
Espoo (FIN) |
12/16/2021 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nader Khalili |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.91 |
754 |
33.76 |
|
|
|
PQ |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Lähteenmäki |
1991 |
Porin Uimaseura |
+0.68 |
744 |
35.79 |
+2.03 |
|
PQ |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taneli Härkönen |
1997 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.97 |
506 |
37.87 |
+4.11 |
|
PQ |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaakko Mikkonen |
1996 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.99 |
179 |
44.84 |
+11.08 |
|
PQ |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ilmari Laitala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
117 |
51.17 |
+17.41 |
|
PQ |
SB8 |
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kaidesoja |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
69 |
49.55 |
+15.79 |
|
PQ |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 49.82 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Saukkonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
+0.96 |
31 |
56.05 |
+22.29 |
|
PQ |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2021 12:21:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-16 15:45:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|