Tulokset Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Unofficial Summary |
|
|
After 5 of 7 heats |
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 57, 200m Vapaauinti Miehet 18 and younger - Final |
|
|
ME |
1:39.37 |
|
|
|
Paul Biederman |
1986 |
GER |
|
11/15/2009 |
|
|
|
|
EE |
1:39.37 |
|
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
GER |
Berlin (GER) |
11/15/2009 |
|
|
|
|
SE |
1:43.51 |
|
|
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. |
Windsor |
12/7/2016 |
|
|
|
|
SMKE |
1:44.78 |
|
|
|
Antti Kasvio |
1973 |
LaVi (FIN) |
Kuopio (FIN) |
1/1/1992 |
|
|
|
|
NSE |
1:45.78 |
|
|
|
Severi Allonen |
1991 |
SWIM (FIN) |
Jyväskylä (FIN) |
10/31/2009 |
|
|
|
|
NSMKE |
1:47.93 |
|
|
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU (FIN) |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
782 |
1:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.99 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
750 |
1:49.36 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.93 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
731 |
1:50.29 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.68 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.64 |
667 |
1:53.68 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
663 |
1:53.95 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.03 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb |
+0.72 |
647 |
1:54.86 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.23 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
644 |
1:55.01 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.03 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.75 |
644 |
1:55.06 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.92 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
629 |
1:55.95 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.06 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Mäkelä |
2004 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
620 |
1:56.48 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.93 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.59 |
611 |
1:57.09 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.94 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
604 |
1:57.51 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.72 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
597 |
1:57.95 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.24 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.63 |
596 |
1:58.03 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.08 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
595 |
1:58.14 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.97 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.78 |
594 |
1:58.20 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.90 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasperi Heikkinen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
592 |
1:58.32 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.86 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juuso Pulkkinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
586 |
1:58.72 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.15 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
582 |
1:59.00 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.71 |
577 |
1:59.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
574 |
1:59.50 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.39 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
572 |
1:59.70 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.73 |
571 |
1:59.73 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.70 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.75 |
571 |
1:59.77 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.19 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.66 |
569 |
1:59.88 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.02 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.67 |
564 |
2:00.27 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.58 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.65 |
541 |
2:01.89 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.67 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
540 |
2:01.98 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.03 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mark Kellinsalmi |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
534 |
2:02.44 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.13 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.67 |
532 |
2:02.62 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.65 |
530 |
2:02.72 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
529 |
2:02.83 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.06 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
527 |
2:02.96 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.72 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.69 |
527 |
2:03.00 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.02 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
524 |
2:03.18 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.53 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
+0.75 |
524 |
2:03.22 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.44 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
504 |
2:04.83 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.08 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.73 |
500 |
2:05.16 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.34 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 10:07:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|