Resultater for Seriesim Div 2 Omg 2, 2021-2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
|
31.78 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Thorsén |
2008 |
AM7808 |
-.-- |
38.59 |
|
|
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
-.-- |
31.93 |
|
|
|
|
1:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
-.-- |
31.62 |
|
|
|
|
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ängelholms Simsällskap tjejer. |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:17.24 |
+3.32 |
|
|
|
|
Estelle Johansson |
2010 |
AA4810 |
|
35.97 |
|
|
|
|
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Olsson |
2007 |
AG6407 |
-.-- |
37.78 |
|
|
|
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Stenmark |
2007 |
AP9807 |
-.-- |
31.67 |
|
|
|
|
1:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
AB8408 |
-.-- |
31.82 |
|
|
|
|
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Osby Simsällskap |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:18.68 |
+4.76 |
|
|
|
|
Signe Malmberg |
2008 |
AB6408 |
|
33.38 |
|
|
|
|
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nord |
2009 |
AC9609 |
-.-- |
36.74 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
AB7408 |
-.-- |
36.48 |
|
|
|
|
1:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fideli Ekstrand |
2007 |
AF4607 |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:19.49 |
+5.57 |
|
|
|
|
Emma Hägglund |
2007 |
AQ3607 |
|
35.46 |
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Bankert |
2008 |
AS0608 |
-.-- |
38.95 |
|
|
|
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sally Persson |
2006 |
AQ0806 |
-.-- |
31.71 |
|
|
|
|
1:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Nilsson |
2009 |
AN8209 |
-.-- |
33.37 |
|
|
|
|
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Lödde |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:25.14 |
+11.22 |
|
|
|
|
Hanna Dahlander |
2008 |
AJ6208 |
|
35.81 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Witzell |
2007 |
AD1607 |
-.-- |
41.64 |
|
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
-.-- |
34.05 |
|
|
|
|
1:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
AG4609 |
-.-- |
33.64 |
|
|
|
|
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:04:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:04:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Brylski |
2008 |
AB7908 |
|
32.16 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Olsson |
2006 |
AE8506 |
-.-- |
29.89 |
|
|
|
|
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Charles Ekstedt |
2009 |
AL4309 |
-.-- |
32.65 |
|
|
|
|
1:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Strunk |
2007 |
AS0707 |
-.-- |
28.48 |
|
|
|
|
2:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:07.61 |
+4.43 |
|
|
|
|
Victor Sandrup |
2007 |
AG0107 |
|
31.07 |
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Cokalic |
2006 |
AH6906 |
-.-- |
33.63 |
|
|
|
|
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Sandberg |
2008 |
AG0908 |
-.-- |
32.27 |
|
|
|
|
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Kock |
2009 |
AL8309 |
-.-- |
30.64 |
|
|
|
|
2:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simklubben Lödde |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:09.33 |
+6.15 |
|
|
|
|
Elias Lindeberg |
2008 |
AC5908 |
|
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Eriksson |
2008 |
AA0308 |
-.-- |
38.12 |
|
|
|
|
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
-.-- |
27.50 |
|
|
|
|
1:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Björk |
2009 |
AB8109 |
-.-- |
30.70 |
|
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ängelholms Simsällskap killar |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:13.35 |
+10.17 |
|
|
|
|
Emil Flodmark |
2006 |
AB7906 |
|
29.96 |
|
|
|
|
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Eidenhag |
2007 |
AE1907 |
-.-- |
37.33 |
|
|
|
|
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
AB7708 |
-.-- |
31.07 |
|
|
|
|
1:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Scott Wulff |
2009 |
AX0109 |
-.-- |
34.99 |
|
|
|
|
2:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Osby Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:22.02 |
+18.84 |
|
|
|
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
AC4709 |
|
39.13 |
|
|
|
|
39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
-.-- |
32.67 |
|
|
|
|
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Claëson |
2010 |
AA9510 |
-.-- |
37.71 |
|
|
|
|
1:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Andersson |
2007 |
AC5307 |
-.-- |
32.51 |
|
|
|
|
2:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:06:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:08:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Johansson |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.74 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Bartolek |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
32.88 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Nyberg |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
33.65 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Edelhamre |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
36.23 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.53 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
38.77 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zoie Andersson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.62 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
42.77 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Skog Kronvall |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
50.48 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:14:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:14:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
35.71 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
36.98 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loujan Axel Llupa |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
38.71 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
39.12 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.22 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Persson |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
40.97 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Dahl |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
42.60 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Forsman |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
45.88 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
50.25 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:16:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:16:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:07.57 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:08.24 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:09.87 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:12.34 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellinor Nilsson |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:13.50 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Thell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:13.60 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adéle Plosjö |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:13.84 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamille Bundgaard Kjellingbro |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:15.91 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Olsson |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:16.93 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:20:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:20:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Brylski |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:01.98 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:04.12 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:04.99 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:07.67 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:10.48 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Kock |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:10.98 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Scott Wulff |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:22.11 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:46.22 |
+47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:24:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:24:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Stenmark |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Persson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:02.81 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yendi Bou Absi |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:02.92 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:03.69 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:05.49 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hägglund |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:05.77 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:14.77 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:20.52 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:27:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:27:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
57.26 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Kovacevic |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
57.28 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teo Cokalic |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
59.65 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:00.99 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:01.83 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:01.84 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:01.86 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Gustafsson |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:02.50 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:07.00 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:30:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:30:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Kugg |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
42.08 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Bildsten |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
46.19 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Renström |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
46.79 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merve Taip Alicov |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.59 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.89 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Edelhamre |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50.10 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.71 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Olofsson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
50.84 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:34:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:34:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlie Hallberg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
49.97 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
50.33 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
52.01 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Bankert |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
52.31 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Pojmark |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
53.20 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Forsman |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
55.24 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paul Wielgosz |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:40:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:40:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Thorsén |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:26.24 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanna Bankert |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:26.56 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:31.52 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Holst |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:32.94 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:34.51 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindell |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:36.28 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:36.45 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:38.48 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Eklund |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:44.55 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:43:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:43:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markas Kalina |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:32.96 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:34.81 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Grantas Kalina |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:39.87 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Mayr |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:42.48 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:47.73 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Opariuc |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
2:11.21 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Bondesson |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:49:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Olsson |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:24.09 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fideli Ekstrand |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:26.74 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Witzell |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:31.02 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:34.36 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:36.68 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:56.42 |
+37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Nyborg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:53:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:53:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Moberg |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:12.45 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Ljunggren |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:12.65 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teo Cokalic |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:14.99 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maxx Broberg |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:15.22 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:16.07 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:16.31 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:20.84 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Eidenhag |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:22.65 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 17:56:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 17:56:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Johansson |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Nocko Saldes |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
39.66 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aiyana Svensson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
42.74 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gerda Kogan |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
44.32 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merve Taip Alicov |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
45.89 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Caricato |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
51.35 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Skog Kronvall |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
56.51 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Olofsson |
2012 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:02.98 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Stenmark |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:22:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Persson |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neo Dobraj |
2011 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
42.61 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Liesenhoff |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
43.01 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Nordborg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
47.05 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Svahn |
2013 |
Simklubben Lödde |
|
|
47.21 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pedro Jonsson Soto |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
47.87 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
|
|
55.38 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Bengtsson |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
57.19 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neo Nivdalen |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Dahl |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:23:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:23:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:17.84 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:18.49 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Persson |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:20.15 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Bankert |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:21.61 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:24.36 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Jönsson |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:24.73 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Olsson |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:25.23 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lee Strunk |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:25.27 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Nilsson |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:33.68 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:27:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:27:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:16.83 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onzo Nilbo Burren |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:17.97 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Kock |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:21.20 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hein |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:24.33 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:24.56 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markas Kalina |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:29.68 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Bondesson |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:30.30 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Balte |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grantas Kalina |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:32:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:32:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Stenmark |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:09.90 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Palmö |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:12.53 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tigra Salomonsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:13.21 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Hägglund |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:14.78 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Harrysson |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:15.14 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Persson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:21.30 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:21.51 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Nyborg |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:33.12 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:36:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:05.28 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:05.69 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:06.68 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
1:07.87 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Nord |
2006 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:10.11 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Gustafsson |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
1:13.35 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Lundkvist |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
1:18.59 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
1:36.02 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:40:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:41:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Kugg |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Bartolek |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
15.46 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Nyberg |
2010 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
17.41 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Nocko Saldes |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
17.78 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veronica Perlheden |
2012 |
Simklubben Lödde |
|
|
19.28 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aiyana Svensson |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
19.98 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lykke Svahn |
2011 |
Simklubben Lödde |
|
|
22.02 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zoie Andersson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
23.17 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Axelsson Orvegren |
2011 |
Kristianstads SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:49:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrian Claëson |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agust Thell |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
17.89 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Edfast |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
18.82 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loujan Axel Llupa |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
19.52 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Lundkvist |
2010 |
Simklubben Lödde |
|
|
20.29 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Nordborg |
2010 |
Osby Simsällskap |
|
|
20.90 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pedro Jonsson Soto |
2012 |
Kristianstads SLS |
|
|
21.19 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Mortensson |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paul Wielgosz |
2011 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:54:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:59:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Widerfors |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adéle Plosjö |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
34.74 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
Osby Simsällskap |
|
|
36.10 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
|
36.23 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Berg |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
37.28 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamille Bundgaard Kjellingbro |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
38.28 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Nilsson |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
38.63 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Kjellström |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
|
40.05 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lily Eklund |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
40.82 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 18:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 18:55:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Brylski |
2008 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
31.17 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
32.37 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charles Ekstedt |
2009 |
Kristianstads SLS |
|
|
32.99 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onzo Nilbo Burren |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
34.80 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Lindeberg |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
35.99 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.17 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Balte |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
|
41.20 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Eriksson |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Scott Wulff |
2009 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 19:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 19:02:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Persson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
32.32 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yendi Bou Absi |
2006 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.16 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Palmö |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
33.53 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Lödde |
|
|
33.61 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Harrysson |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
34.90 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Olsson |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
36.01 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Persson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
38.44 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fideli Ekstrand |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
38.92 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 19:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 19:02:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ted Nilsson |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aron Westberg |
2006 |
Simklubben Lödde |
|
|
28.91 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
30.34 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Kovacevic |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
30.66 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
32.43 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Eidenhag |
2007 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
32.88 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kim Strunk |
2007 |
Kristianstads SLS |
|
|
33.41 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Andersson |
2007 |
Osby Simsällskap |
|
|
42.04 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 19:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 19:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 5x50 Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Ängelholms Simsällskap tjejer. |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Stenmark |
2007 |
AP9807 |
|
28.70 |
|
|
|
|
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Harrysson |
2007 |
AF2207 |
-.-- |
31.26 |
|
|
|
|
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
AB8408 |
-.-- |
31.83 |
|
|
|
|
1:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamille Bundgaard Kjellingbro |
2009 |
BA3609 |
-.-- |
32.35 |
|
|
|
|
2:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Johansson |
2010 |
AA4810 |
-.-- |
31.21 |
|
|
|
|
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:36.54 |
+1.19 |
|
|
|
|
Sally Persson |
2006 |
AQ0806 |
|
28.87 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Berg |
2009 |
AE0409 |
-.-- |
32.36 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hägglund |
2007 |
AQ3607 |
-.-- |
29.41 |
|
|
|
|
1:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bartolek |
2010 |
AK8410 |
-.-- |
33.13 |
|
|
|
|
2:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Nilsson |
2009 |
AN8209 |
-.-- |
32.77 |
|
|
|
|
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Osby Simsällskap |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:46.39 |
+11.04 |
|
|
|
|
Fideli Ekstrand |
2007 |
AF4607 |
|
32.93 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Malmberg |
2008 |
AB6408 |
-.-- |
30.04 |
|
|
|
|
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoie Andersson |
2010 |
AU8010 |
-.-- |
41.40 |
|
|
|
|
1:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
AB7408 |
-.-- |
31.69 |
|
|
|
|
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nord |
2009 |
AC9609 |
-.-- |
30.33 |
|
|
|
|
2:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Lödde |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:47.42 |
+12.07 |
|
|
|
|
Vilda Berg |
2007 |
AC9407 |
|
30.33 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Persson |
2006 |
BT7206 |
-.-- |
32.91 |
|
|
|
|
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Tove Frank |
2010 |
AT5410 |
-.-- |
38.04 |
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Lindell |
2008 |
AF0808 |
-.-- |
31.84 |
|
|
|
|
2:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Henriksson |
2009 |
AG4609 |
-.-- |
34.30 |
|
|
|
|
2:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristianstads SLS |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
|
28.54 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
-.-- |
27.96 |
|
|
|
|
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Widerfors |
2008 |
AK4608 |
-.-- |
29.65 |
|
|
|
|
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
-.-- |
33.15 |
|
|
|
|
1:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Hopp |
2010 |
AJ1010 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 19:10:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 19:13:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seriesim Division 2 Omg 2, 2021-2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
SK Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 4 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 5x50 Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kristianstads SLS |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Ljunggren |
2006 |
AJ1106 |
|
26.00 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Brylski |
2008 |
AB7908 |
-.-- |
27.60 |
|
|
|
|
53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Kim Strunk |
2007 |
AS0707 |
-.-- |
29.09 |
|
|
|
|
1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charles Ekstedt |
2009 |
AL4309 |
-.-- |
29.97 |
|
|
|
|
1:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Edfast |
2010 |
AE3110 |
-.-- |
36.17 |
|
|
|
|
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:33.58 |
+4.75 |
|
|
|
|
Axel Wöhl |
2007 |
AG5707 |
|
27.91 |
|
|
|
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Kock |
2009 |
AL8309 |
-.-- |
32.26 |
|
|
|
|
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Kovacevic |
2006 |
AH7906 |
-.-- |
25.71 |
|
|
|
|
1:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loujan Axel Llupa |
2010 |
AI8310 |
-.-- |
38.35 |
|
|
|
|
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Sandberg |
2008 |
AG0908 |
-.-- |
29.35 |
|
|
|
|
2:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Osby Simsällskap |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:42.11 |
+13.28 |
|
|
|
|
Johan Bendz Lundberg |
2009 |
AC4709 |
|
34.53 |
|
|
|
|
34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Moberg |
2006 |
AD3106 |
-.-- |
26.01 |
|
|
|
|
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Balte |
2009 |
AC8909 |
-.-- |
34.58 |
|
|
|
|
1:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Claëson |
2010 |
AA9510 |
-.-- |
33.98 |
|
|
|
|
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Andersson |
2007 |
AC5307 |
-.-- |
33.01 |
|
|
|
|
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ängelholms Simsällskap killar |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:42.65 |
+13.82 |
|
|
|
|
Emil Flodmark |
2006 |
AB7906 |
|
27.04 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Westerblad |
2007 |
BQ2707 |
-.-- |
30.55 |
|
|
|
|
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
AB7708 |
-.-- |
28.15 |
|
|
|
|
1:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Scott Wulff |
2009 |
AX0109 |
-.-- |
36.62 |
|
|
|
|
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Persson |
2010 |
AD4910 |
-.-- |
40.29 |
|
|
|
|
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Lödde |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
|
25.28 |
|
|
|
|
25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Björk |
2009 |
AB8109 |
-.-- |
30.89 |
|
|
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agust Thell |
2010 |
AI8110 |
-.-- |
37.10 |
|
|
|
|
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Lindeberg |
2008 |
AC5908 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Eriksson |
2008 |
AA0308 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-12-04 19:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 19:17:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|