Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 1-11 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
219 |
1:33.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.45 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
205 |
1:35.72 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
1:38.75 |
+5.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
178 |
1:40.30 |
+6.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.84 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
1:53.52 |
+19.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.62 |
(-10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
119 |
1:54.58 |
+20.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
1:58.97 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Flere flyben efter vending v 52 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 12-13 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
1:18.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:22.85 |
+4.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
305 |
1:23.90 |
+5.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
290 |
1:25.37 |
+6.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
287 |
1:25.65 |
+7.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
285 |
1:25.85 |
+7.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
281 |
1:26.18 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
269 |
1:27.50 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
267 |
1:27.73 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
1:28.36 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
257 |
1:28.81 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
255 |
1:29.09 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
244 |
1:30.43 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
1:30.47 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:31.10 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
1:31.32 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.62 |
(-15.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
1:31.54 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.57 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
233 |
1:31.82 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
231 |
1:32.09 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.36 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
226 |
1:32.70 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
223 |
1:33.11 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.71 |
(-12.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
221 |
1:33.33 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.30 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:34.84 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
208 |
1:35.32 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.32 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:36.00 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
1:36.66 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
194 |
1:37.59 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.89 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
191 |
1:38.10 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
186 |
1:38.87 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.67 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
185 |
1:39.07 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
184 |
1:39.22 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
1:39.65 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
174 |
1:41.04 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.53 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
173 |
1:41.30 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.53 |
(-32.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
171 |
1:41.72 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(-44.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:43.51 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.63 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
161 |
1:43.78 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-16.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
160 |
1:44.00 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
1:44.61 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-35.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:45.13 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-24.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
120 |
1:54.51 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
99 |
2:01.84 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.85 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på maven v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 14-15 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
440 |
1:14.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
440 |
1:14.28 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
416 |
1:15.67 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
413 |
1:15.84 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
1:16.40 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
393 |
1:17.14 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
391 |
1:17.22 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
384 |
1:17.73 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
379 |
1:18.04 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
368 |
1:18.81 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.81 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
367 |
1:18.90 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
366 |
1:18.94 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
355 |
1:19.78 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
1:20.31 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
1:20.69 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
338 |
1:21.07 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
323 |
1:22.32 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
283 |
1:26.02 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
283 |
1:26.05 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
281 |
1:26.22 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
252 |
1:29.41 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
244 |
1:30.42 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.09 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
123 |
1:53.51 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd v vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på mave v 50 |
|
|
|
|
- |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v vending v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending ved 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 16 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
548 |
1:09.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
533 |
1:09.67 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
532 |
1:09.71 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
493 |
1:11.50 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
489 |
1:11.72 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
465 |
1:12.94 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
439 |
1:14.34 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
1:15.57 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
395 |
1:17.00 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
1:17.01 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
358 |
1:19.57 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
308 |
1:23.59 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
1:24.64 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
269 |
1:27.44 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
259 |
1:28.58 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
252 |
1:29.42 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
236 |
1:31.38 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v vending v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 17:53:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 18:54.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
207 |
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:36.09 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
96 |
2:03.02 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.52 |
(+9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Asynkron ben i bryst v 50-75 m |
|
|
|
|
- |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawl armtag i udsvømning v start |
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:57:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
394 |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
335 |
1:21.34 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:22.81 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
304 |
1:23.98 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
1:24.06 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
285 |
1:25.79 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:57:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
453 |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
447 |
1:13.89 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.84 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
446 |
1:13.93 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
441 |
1:14.19 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
426 |
1:15.05 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
385 |
1:17.63 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:57:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
561 |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
517 |
1:10.40 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
505 |
1:10.94 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
495 |
1:11.42 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
483 |
1:11.99 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.72 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
458 |
1:13.29 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:57:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 18:59.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-12 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:21.02 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
198 |
1:26.17 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
157 |
1:33.06 |
+12.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
149 |
1:34.79 |
+13.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
115 |
1:43.06 |
+22.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
108 |
1:45.29 |
+24.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
107 |
1:45.86 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
1:48.46 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.73 |
(+8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
86 |
1:53.84 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.52 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
69 |
2:01.98 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.69 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
46 |
2:19.73 |
+58.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.51 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v vendning v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Asynkrone arme v fly hele 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej berøring v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Crawl ben v fly |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
1:08.27 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
382 |
1:09.25 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
339 |
1:12.03 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
321 |
1:13.34 |
+5.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
299 |
1:15.14 |
+6.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
286 |
1:16.24 |
+7.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
273 |
1:17.40 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
254 |
1:19.29 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
239 |
1:20.95 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.45 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
1:21.90 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
1:22.38 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:24.38 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
208 |
1:24.81 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.22 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
202 |
1:25.61 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
190 |
1:27.38 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
1:29.14 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
171 |
1:30.42 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
1:30.80 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
165 |
1:31.50 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
164 |
1:31.76 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.48 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
1:57.03 |
+48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd v afslutning af bryst |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
451 |
1:05.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
415 |
1:07.33 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
411 |
1:07.55 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
390 |
1:08.79 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
362 |
1:10.47 |
+4.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
362 |
1:10.51 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
360 |
1:10.65 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
351 |
1:11.19 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
349 |
1:11.38 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
1:12.48 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
1:13.19 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
314 |
1:13.92 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
295 |
1:15.47 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
288 |
1:16.05 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
288 |
1:16.07 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
287 |
1:16.17 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
282 |
1:16.61 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
1:16.71 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
275 |
1:17.27 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
262 |
1:18.53 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
255 |
1:19.16 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
252 |
1:19.53 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
252 |
1:19.54 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
219 |
1:23.33 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
211 |
1:24.41 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
200 |
1:25.91 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
166 |
1:31.39 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
146 |
1:35.43 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.43 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ej samtidig berøring v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
529 |
1:02.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
445 |
1:05.82 |
+3.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
363 |
1:10.45 |
+8.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
315 |
1:13.84 |
+11.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
282 |
1:16.62 |
+14.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
271 |
1:17.61 |
+15.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.58 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 19:18.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
221 |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
200 |
1:25.90 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
163 |
1:31.85 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
129 |
1:39.22 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Asynkron arme v udsvømning i start |
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Brystsvøm under fly v 23 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 19:13:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
391 |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
357 |
1:10.82 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
310 |
1:14.22 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
304 |
1:14.72 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
304 |
1:14.74 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
1:18.60 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 19:13:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
447 |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
405 |
1:07.92 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
1:08.82 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
1:09.19 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
370 |
1:09.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
369 |
1:10.04 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 19:13:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
536 |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
458 |
1:05.18 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
354 |
1:11.03 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
273 |
1:17.45 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
236 |
1:21.28 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Afslutter ryg på maven v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 19:13:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 19:13.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
177 |
40.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
168 |
41.54 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
143 |
43.81 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
44.42 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.33 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
44.49 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.16 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
46.68 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
118 |
46.69 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
117 |
46.84 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
47.14 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
48.14 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
30.86 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
358 |
32.29 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
337 |
32.94 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
327 |
33.28 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
319 |
33.55 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
310 |
33.85 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
310 |
33.87 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
304 |
34.08 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
34.36 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
34.50 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
286 |
34.79 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
283 |
34.91 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.35 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
266 |
35.61 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
260 |
35.89 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
249 |
36.41 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
249 |
36.42 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
247 |
36.51 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
246 |
36.57 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
241 |
36.82 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
238 |
36.97 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
37.33 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
230 |
37.38 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
199 |
39.27 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
40.39 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
165 |
41.77 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-16.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
117 |
46.86 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
116 |
46.95 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.49 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
81 |
52.82 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
522 |
28.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
504 |
28.80 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
488 |
29.12 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
470 |
29.48 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
452 |
29.86 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
442 |
30.08 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
403 |
31.02 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
400 |
31.10 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
31.46 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
384 |
31.54 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
383 |
31.55 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
373 |
31.85 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
364 |
32.10 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
352 |
32.46 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
342 |
32.78 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
330 |
33.16 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
316 |
33.64 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
299 |
34.29 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
277 |
35.15 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
271 |
35.42 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
266 |
35.62 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
240 |
36.87 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
201 |
39.12 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.94 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
160 |
42.16 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
519 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
517 |
28.56 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
512 |
28.65 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
480 |
29.27 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
469 |
29.50 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
454 |
29.82 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lizette Nikolajsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
426 |
30.46 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
409 |
30.87 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
409 |
30.88 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
396 |
31.21 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
340 |
32.83 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
339 |
32.88 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
330 |
33.16 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
286 |
34.77 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
228 |
37.49 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 18:54.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
285 |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
32.98 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
216 |
33.72 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
176 |
36.11 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
170 |
36.50 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
144 |
38.61 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
40.47 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
114 |
41.66 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.15 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
110 |
42.14 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
108 |
42.39 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
106 |
42.64 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
104 |
43.02 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
103 |
43.12 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
44.54 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
77 |
47.38 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
76 |
47.69 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
68 |
49.36 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
58 |
52.03 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:43:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
323 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
321 |
29.53 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
281 |
30.88 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
280 |
30.91 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
274 |
31.13 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
274 |
31.15 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
249 |
32.14 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
237 |
32.70 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
236 |
32.75 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
33.89 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
201 |
34.51 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
34.89 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
184 |
35.56 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
178 |
35.92 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
167 |
36.70 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
159 |
37.31 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
39.19 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
39.61 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
123 |
40.64 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
41.17 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:43:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
507 |
25.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
490 |
25.67 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
483 |
25.78 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.34 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
443 |
26.55 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
438 |
26.65 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
431 |
26.78 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.81 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
425 |
26.91 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
27.51 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
393 |
27.61 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
385 |
27.81 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
351 |
28.67 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
346 |
28.83 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
344 |
28.87 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
335 |
29.13 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
334 |
29.17 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
334 |
29.17 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
325 |
29.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
322 |
29.52 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
313 |
29.78 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
308 |
29.97 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
261 |
31.67 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
230 |
33.03 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
206 |
34.27 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
203 |
34.40 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:43:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
452 |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
405 |
27.35 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
398 |
27.50 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
348 |
28.76 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
206 |
34.22 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 18:43:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 18:54.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
50.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
156 |
52.99 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
120 |
57.86 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
115 |
58.64 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
110 |
59.60 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
1:02.90 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
91 |
1:03.28 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
75 |
1:07.68 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flyben efter vending v 26 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
337 |
41.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
42.69 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
43.97 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
271 |
44.13 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
256 |
44.94 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
254 |
45.04 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
248 |
45.41 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
239 |
45.96 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
238 |
46.04 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.51 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
227 |
46.78 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
46.79 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.61 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
212 |
47.87 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.21 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
211 |
47.91 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
204 |
48.50 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.02 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
187 |
49.87 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.79 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
185 |
50.07 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
51.02 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
153 |
53.38 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
148 |
53.89 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-11.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
53.91 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
53.98 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.33 |
(-14.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
144 |
54.39 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.82 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
140 |
54.89 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(-12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
140 |
54.95 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(-22.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
55.52 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
55.75 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
56.48 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
1:00.32 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
To armtag i udsvømning |
|
|
|
|
- |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd v vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ret på briller v 23 m |
|
|
|
|
- |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
505 |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
477 |
36.53 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
400 |
38.73 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
379 |
39.44 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
378 |
39.47 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
375 |
39.59 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
347 |
40.61 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
344 |
40.76 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
334 |
41.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
41.80 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
41.90 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
313 |
42.05 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
311 |
42.15 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
279 |
43.69 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
273 |
43.98 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
246 |
45.58 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.96 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
235 |
46.22 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
221 |
47.20 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
207 |
48.21 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flyben efter vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
505 |
35.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
497 |
36.04 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
466 |
36.82 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
438 |
37.58 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Broch |
2004 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
433 |
37.75 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
405 |
38.59 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
39.09 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
324 |
41.57 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
283 |
43.48 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
278 |
43.73 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
278 |
43.73 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
242 |
45.83 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
225 |
46.93 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
196 |
49.12 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.32 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 19:02.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
44.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.97 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
183 |
44.45 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.79 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
166 |
45.90 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
118 |
51.38 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.48 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
116 |
51.65 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
55.43 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
67 |
1:02.04 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
46 |
1:10.18 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Retter briller ved 20m |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Asym. arm ved 26m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
369 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
331 |
36.48 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
299 |
37.76 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
285 |
38.34 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
249 |
40.10 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.28 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
211 |
42.38 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
200 |
43.17 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
183 |
44.40 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
173 |
45.23 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
49.89 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
122 |
50.88 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.51 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
440 |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
419 |
33.74 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
396 |
34.38 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
374 |
35.04 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
353 |
35.71 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
334 |
36.36 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
326 |
36.68 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
317 |
37.02 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
308 |
37.38 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
282 |
38.47 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
274 |
38.87 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
268 |
39.16 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.20 |
(-14.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
232 |
41.06 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
215 |
42.11 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.13 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
207 |
42.67 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
202 |
43.03 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
172 |
45.37 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.77 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
489 |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
443 |
33.10 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
339 |
36.18 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
256 |
39.74 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-11-2021 19:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-11-2021 19:10.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 1-11 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
145 |
46.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
134 |
47.54 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
83 |
55.72 |
+9.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
80 |
56.48 |
+10.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
57.46 |
+11.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
64 |
1:00.88 |
+14.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 12-13 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
335 |
35.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
335 |
35.10 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
308 |
36.10 |
+1.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
305 |
36.21 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
301 |
36.36 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
292 |
36.73 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
37.74 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
262 |
38.06 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
262 |
38.08 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
233 |
39.62 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
223 |
40.18 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
222 |
40.22 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
220 |
40.37 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.52 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
216 |
40.61 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
42.27 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
185 |
42.74 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.85 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
181 |
43.03 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
181 |
43.06 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
179 |
43.22 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.93 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
169 |
44.05 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
167 |
44.26 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.47 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
165 |
44.44 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
164 |
44.47 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
162 |
44.72 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
46.12 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
137 |
47.18 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.75 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
120 |
49.35 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
113 |
50.29 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
97 |
53.06 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 14-15 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
428 |
32.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
421 |
32.51 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
416 |
32.64 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
409 |
32.83 |
+0.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
388 |
33.41 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
375 |
33.79 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
369 |
33.99 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
366 |
34.06 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
349 |
34.61 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
348 |
34.66 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
344 |
34.78 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
325 |
35.43 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
318 |
35.70 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
289 |
36.86 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.24 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
36.92 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
277 |
37.39 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
269 |
37.74 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
265 |
37.95 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
256 |
38.37 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
231 |
39.68 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
225 |
40.07 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
208 |
41.10 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
208 |
41.12 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
162 |
44.67 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
144 |
46.45 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.13 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 16 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
568 |
29.43 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
527 |
30.18 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
526 |
30.20 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
486 |
31.00 |
+1.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
482 |
31.09 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
468 |
31.38 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
452 |
31.75 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
451 |
31.77 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
443 |
31.98 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
427 |
32.36 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
410 |
32.80 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
370 |
33.93 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
369 |
33.97 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
34.14 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
35.69 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
311 |
35.95 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
275 |
37.45 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
250 |
38.70 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
202 |
41.50 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
197 |
41.83 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
178 |
43.31 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:17:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 09:17.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
143 |
46.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.40 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
86 |
55.23 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
68 |
59.71 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.88 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
66 |
1:00.24 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
49 |
1:06.28 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(+9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
357 |
34.35 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
325 |
35.45 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
319 |
35.67 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
308 |
36.09 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
298 |
36.48 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
475 |
31.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
462 |
31.52 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
31.56 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
443 |
31.98 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
403 |
32.98 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
33.43 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Lægerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
572 |
29.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
551 |
29.73 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
538 |
29.97 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
513 |
30.44 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
484 |
31.04 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
469 |
31.36 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:25:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 18:26.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 1-12 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
237 |
35.14 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
210 |
36.59 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
37.80 |
+2.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
184 |
38.23 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
104 |
46.16 |
+11.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
48.45 |
+13.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
41 |
1:02.79 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:31:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 13-14 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
407 |
29.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
343 |
31.05 |
+1.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
341 |
31.13 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
330 |
31.45 |
+2.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
315 |
31.95 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
308 |
32.18 |
+2.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
305 |
32.30 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
301 |
32.45 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
260 |
34.05 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
254 |
34.34 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
242 |
34.90 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
242 |
34.90 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
241 |
34.95 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
202 |
37.06 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
37.54 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
186 |
38.04 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-13.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
164 |
39.66 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
164 |
39.67 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
159 |
40.14 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.79 |
(-10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
143 |
41.50 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
141 |
41.78 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
42.27 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
43.40 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
107 |
45.70 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
89 |
48.68 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
71 |
52.41 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
34 |
1:06.89 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:31:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15-16 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
499 |
27.41 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
446 |
28.46 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
438 |
28.62 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
438 |
28.62 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
411 |
29.23 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
407 |
29.34 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
404 |
29.42 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
403 |
29.43 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
401 |
29.48 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
395 |
29.62 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
29.79 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
381 |
29.99 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
374 |
30.17 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
350 |
30.85 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
31.35 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
320 |
31.79 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
319 |
31.83 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
316 |
31.92 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
308 |
32.20 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
284 |
33.06 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
33.17 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
272 |
33.53 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
245 |
34.72 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
231 |
35.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
211 |
36.52 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
190 |
37.79 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
165 |
39.64 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
115 |
44.66 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
112 |
45.12 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:31:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 17 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
512 |
27.17 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
469 |
27.99 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
404 |
29.40 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
342 |
31.10 |
+3.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
337 |
31.23 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
331 |
31.42 |
+4.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
220 |
36.01 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
127 |
43.25 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:31:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 09:38.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
228 |
35.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
35.61 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
211 |
36.51 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
192 |
37.64 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
45.83 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawl ben ved udsvømning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
29.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
346 |
30.96 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
334 |
31.33 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
320 |
31.78 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
311 |
32.10 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
301 |
32.44 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
491 |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
482 |
27.73 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
465 |
28.07 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
458 |
28.20 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
387 |
29.83 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
361 |
30.52 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Frisør Mette Hauge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
517 |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
497 |
27.45 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
425 |
28.92 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
350 |
30.86 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
334 |
31.33 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
301 |
32.45 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:35:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 18:38.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
FysioDanmark Varde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
190 |
44.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
167 |
46.53 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
164 |
46.88 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
142 |
49.11 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.67 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
140 |
49.41 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(-17.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
133 |
50.21 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
122 |
51.66 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
52.74 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.78 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
114 |
52.90 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
110 |
53.42 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
53.87 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende v 23 m |
|
|
|
|
- |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Træk i banetov v 40 m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
FysioDanmark Varde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
316 |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
286 |
38.92 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
284 |
39.04 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
269 |
39.76 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
268 |
39.78 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
264 |
40.01 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
246 |
40.95 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
241 |
41.22 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
238 |
41.42 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
230 |
41.87 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
229 |
41.94 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
226 |
42.10 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
207 |
43.36 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
201 |
43.75 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
200 |
43.83 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
199 |
43.94 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
185 |
45.03 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
183 |
45.19 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.49 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
167 |
46.55 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
47.42 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
156 |
47.60 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
154 |
47.81 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.32 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
151 |
48.10 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.28 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
48.76 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
137 |
49.69 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.83 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
132 |
50.38 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
96 |
55.89 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.12 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
73 |
1:01.38 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Udsvøm på maven efter vending v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
FysioDanmark Varde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
489 |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
425 |
34.12 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
415 |
34.41 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
374 |
35.60 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
353 |
36.31 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
352 |
36.34 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
335 |
36.93 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
332 |
37.05 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
330 |
37.12 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
328 |
37.21 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
37.94 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
290 |
38.75 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
281 |
39.15 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
258 |
40.28 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
236 |
41.51 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
222 |
42.38 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
207 |
43.39 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
205 |
43.49 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
188 |
44.75 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
134 |
50.14 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.68 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
FysioDanmark Varde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
459 |
33.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
455 |
33.37 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
444 |
33.63 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
429 |
34.02 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
426 |
34.11 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Broch |
2004 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
412 |
34.49 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
394 |
34.99 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
386 |
35.23 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
377 |
35.53 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
368 |
35.79 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
344 |
36.62 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
278 |
39.31 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
269 |
39.74 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.93 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
252 |
40.60 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 10:24.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Hounisen Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
38.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.45 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
143 |
42.40 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
141 |
42.66 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.11 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
124 |
44.52 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
118 |
45.19 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
113 |
45.84 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
104 |
47.23 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
95 |
48.57 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
93 |
48.92 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.29 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
84 |
50.73 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
80 |
51.36 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
73 |
52.97 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
69 |
54.09 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.79 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
65 |
55.02 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
65 |
55.14 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
62 |
55.94 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.47 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
56 |
57.98 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
55 |
58.13 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(+8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
53 |
59.03 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.93 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Manglende berøring i vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Hounisen Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
292 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
266 |
34.53 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
223 |
36.63 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
190 |
38.65 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
38.76 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
162 |
40.76 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
156 |
41.23 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
135 |
43.24 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
121 |
44.89 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.75 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
95 |
48.57 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.42 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
80 |
51.41 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.24 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
63 |
55.71 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.87 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
62 |
56.02 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Hounisen Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
393 |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
392 |
30.36 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
379 |
30.69 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
361 |
31.19 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
345 |
31.66 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
333 |
32.03 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
325 |
32.30 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
278 |
34.02 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
264 |
34.60 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
262 |
34.72 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
253 |
35.11 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
225 |
36.50 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
205 |
37.64 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
179 |
39.38 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
174 |
39.80 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
165 |
40.47 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Hounisen Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
256 |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
138 |
42.92 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:16:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 10:17.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
356 |
3:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.16 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
345 |
3:11.80 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.00 |
(-33.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
315 |
3:17.67 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.98 |
(-38.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
308 |
3:19.16 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.43 |
(-28.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
270 |
3:28.00 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.43 |
(-54.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
255 |
3:32.12 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.19 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
249 |
3:33.74 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.63 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
249 |
3:33.77 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.33 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
247 |
3:34.20 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-25.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
3:34.36 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-15.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
245 |
3:34.77 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.41 |
(-49.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
3:44.58 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-45.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
3:50.19 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.64 |
(-18.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
3:51.12 |
+41.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
191 |
3:53.64 |
+43.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
183 |
3:56.77 |
+47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
3:57.67 |
+47.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
170 |
4:02.49 |
+52.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.11 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
156 |
4:09.53 |
+59.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
414 |
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.52 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
361 |
3:08.91 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.87 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
346 |
3:11.59 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.43 |
(-28.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
314 |
3:17.79 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.11 |
(-36.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vending v/ 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
IAT A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
461 |
2:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.42 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
3:01.91 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
267 |
3:28.96 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.39 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
260 |
3:30.64 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 10:39.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Jorton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
353 |
2:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.21 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
348 |
2:50.78 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.93 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
267 |
3:06.44 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.28 |
(-27.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
261 |
3:07.80 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.76 |
(-23.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
230 |
3:15.89 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.99 |
(-14.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
193 |
3:27.76 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.82 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
182 |
3:31.94 |
+42.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.16 |
(-28.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
180 |
3:32.57 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-17.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
164 |
3:39.10 |
+49.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-15.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
155 |
3:43.60 |
+53.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.43 |
(-38.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
121 |
4:02.88 |
+1:12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
109 |
4:11.01 |
+1:21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Jorton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
441 |
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.27 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
2:43.26 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.88 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
290 |
3:01.48 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.27 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
284 |
3:02.65 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.19 |
(-34.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
217 |
3:19.69 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.28 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
126 |
3:59.66 |
+1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Jorton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
454 |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 10:47:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 10:56.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Leg-Med |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
366 |
2:46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
327 |
2:52.96 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.43 |
(-7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
286 |
3:00.88 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.70 |
(-23.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
3:14.17 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
228 |
3:15.12 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
221 |
3:16.92 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.59 |
(-20.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
219 |
3:17.76 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
3:19.52 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-40.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Afslut på maven v/ 200 m |
|
|
|
|
- |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 11:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Leg-Med |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
465 |
2:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.31 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
2:41.97 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.32 |
(-40.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
372 |
2:45.70 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.86 |
(-32.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
351 |
2:48.87 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.46 |
(-28.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
350 |
2:49.04 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.19 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
350 |
2:49.04 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.23 |
(-36.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
318 |
2:54.64 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.52 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
2:56.69 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.51 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
293 |
2:59.33 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 11:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Leg-Med |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
523 |
2:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.40 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
447 |
2:35.90 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.76 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
2:43.48 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
308 |
2:56.54 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.10 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 11:21:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 11:31.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 1-11 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
199 |
1:25.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
193 |
1:26.95 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
1:27.53 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.29 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
167 |
1:31.10 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
141 |
1:36.50 |
+10.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.02 |
(-14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
138 |
1:37.01 |
+11.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
127 |
1:39.91 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.25 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
119 |
1:42.16 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.79 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
112 |
1:44.06 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
111 |
1:44.51 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
1:44.99 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
1:45.41 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.51 |
(-22.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
106 |
1:46.07 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.43 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
103 |
1:46.87 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.45 |
(-51.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
101 |
1:47.84 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.52 |
(-22.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
99 |
1:48.47 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-40.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12-13 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
354 |
1:10.99 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
325 |
1:13.05 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
315 |
1:13.78 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
315 |
1:13.84 |
+2.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
312 |
1:14.04 |
+3.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
304 |
1:14.68 |
+3.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
1:14.76 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
301 |
1:14.97 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
1:16.66 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
270 |
1:17.72 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
268 |
1:17.87 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.46 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
268 |
1:17.89 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
1:17.96 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
263 |
1:18.42 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
260 |
1:18.73 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
259 |
1:18.83 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
244 |
1:20.41 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
243 |
1:20.49 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.14 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
237 |
1:21.11 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
233 |
1:21.63 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.71 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
229 |
1:22.04 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
229 |
1:22.11 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
227 |
1:22.34 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
223 |
1:22.78 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
219 |
1:23.29 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
1:23.52 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
1:24.05 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
203 |
1:25.48 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.72 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
191 |
1:27.17 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
191 |
1:27.19 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
187 |
1:27.80 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.17 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
181 |
1:28.82 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Fur Lisby |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
179 |
1:29.07 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.34 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
177 |
1:29.36 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
171 |
1:30.44 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
1:30.68 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.34 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
168 |
1:31.04 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:32.04 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:32.13 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.82 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
149 |
1:34.62 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.80 |
(-34.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
108 |
1:45.24 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.58 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
101 |
1:47.74 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.73 |
(-15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathilde Mathiasen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
1:51.75 |
+40.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.25 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14-15 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
536 |
1:01.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
502 |
1:03.21 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
449 |
1:05.59 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
442 |
1:05.94 |
+4.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
439 |
1:06.07 |
+4.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
429 |
1:06.62 |
+4.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
427 |
1:06.72 |
+4.89 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
1:07.13 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
400 |
1:08.15 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
399 |
1:08.24 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
392 |
1:08.62 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
385 |
1:09.05 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
377 |
1:09.55 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
365 |
1:10.26 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
361 |
1:10.54 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
361 |
1:10.55 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
336 |
1:12.22 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
334 |
1:12.38 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
320 |
1:13.45 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
317 |
1:13.67 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
312 |
1:14.08 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
311 |
1:14.09 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
310 |
1:14.24 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(-7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
263 |
1:18.40 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
249 |
1:19.86 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
237 |
1:21.13 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
222 |
1:22.97 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
220 |
1:23.19 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
209 |
1:24.62 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.26 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
155 |
1:33.52 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.10 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 16 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
526 |
1:02.25 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
521 |
1:02.42 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.43 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
1:04.48 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
467 |
1:04.73 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
431 |
1:06.48 |
+4.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
430 |
1:06.57 |
+4.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Broch |
2004 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
428 |
1:06.63 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lizette Nikolajsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
423 |
1:06.89 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
409 |
1:07.69 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
392 |
1:08.63 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
385 |
1:09.03 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
373 |
1:09.79 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.71 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
371 |
1:09.87 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
342 |
1:11.83 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.33 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
341 |
1:11.90 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
321 |
1:13.34 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
303 |
1:14.75 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
284 |
1:16.43 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
195 |
1:26.57 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Boulund |
2006 |
Kolding SK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 12:27.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
238 |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
193 |
1:26.86 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
185 |
1:28.17 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
1:31.05 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
150 |
1:34.43 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
138 |
1:37.12 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
391 |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
1:13.56 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
312 |
1:14.02 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
311 |
1:14.12 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
310 |
1:14.21 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.78 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
284 |
1:16.39 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
531 |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
482 |
1:04.06 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
467 |
1:04.73 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
444 |
1:05.86 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.07 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
435 |
1:06.28 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
427 |
1:06.71 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Møller Consult |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
546 |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
523 |
1:02.36 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
496 |
1:03.45 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
496 |
1:03.45 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
439 |
1:06.08 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
408 |
1:07.70 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 17:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 17:59.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 1-12 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
234 |
1:12.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.47 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
1:12.94 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.76 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
223 |
1:14.04 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
217 |
1:14.76 |
+1.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
205 |
1:16.17 |
+3.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
183 |
1:19.05 |
+6.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.20 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Varny Sørebø |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
163 |
1:22.19 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
147 |
1:25.04 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
1:27.13 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
131 |
1:28.45 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
120 |
1:30.92 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
1:32.18 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.33 |
(-19.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
112 |
1:32.98 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
108 |
1:34.29 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.67 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
1:36.63 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
98 |
1:37.27 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.42 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
98 |
1:37.32 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.56 |
(-16.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
97 |
1:37.57 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.72 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:38.80 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.23 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
1:39.13 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.09 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
1:40.19 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.07 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
72 |
1:47.97 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.19 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
August Røn Wind |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
67 |
1:50.45 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.33 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
62 |
1:53.03 |
+40.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.44 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
61 |
1:54.08 |
+41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 13-14 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
367 |
1:02.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
350 |
1:03.71 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
340 |
1:04.36 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
1:05.49 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
322 |
1:05.53 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
302 |
1:06.98 |
+4.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
282 |
1:08.47 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
261 |
1:10.32 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
254 |
1:10.90 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
248 |
1:11.48 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
237 |
1:12.61 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
223 |
1:14.00 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
219 |
1:14.51 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
202 |
1:16.51 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
186 |
1:18.65 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(-13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
183 |
1:19.04 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
178 |
1:19.77 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
175 |
1:20.34 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
172 |
1:20.80 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
1:27.49 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.15 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
99 |
1:36.84 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.07 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
89 |
1:40.61 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.09 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
77 |
1:45.25 |
+42.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.36 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
56 |
1:57.09 |
+54.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.65 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 15-16 years - Indledende |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
541 |
55.14 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.62 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
490 |
57.00 |
+1.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.17 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
460 |
58.18 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.64 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
441 |
59.01 |
+3.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
434 |
59.32 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
425 |
59.76 |
+4.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
406 |
1:00.68 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
395 |
1:01.24 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
391 |
1:01.45 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.96 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
387 |
1:01.65 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.63 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
380 |
1:02.00 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.28 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
367 |
1:02.76 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
354 |
1:03.52 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
353 |
1:03.57 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
349 |
1:03.78 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
347 |
1:03.92 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
346 |
1:04.00 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
319 |
1:05.77 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
310 |
1:06.34 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
1:06.90 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
295 |
1:07.49 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
287 |
1:08.09 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
272 |
1:09.28 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
258 |
1:10.57 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
244 |
1:11.84 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
220 |
1:14.40 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
197 |
1:17.18 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
194 |
1:17.54 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
122 |
1:30.42 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 17 and older - Indledende |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
495 |
56.79 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
401 |
1:00.93 |
+4.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
397 |
1:01.13 |
+4.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
364 |
1:02.91 |
+6.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
298 |
1:07.23 |
+10.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
216 |
1:14.88 |
+18.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 12:40.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
248 |
1:11.47 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
1:12.95 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
1:14.60 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
207 |
1:15.91 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
168 |
1:21.36 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
361 |
1:03.07 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
346 |
1:04.01 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
1:05.04 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
329 |
1:05.09 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
304 |
1:06.78 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
539 |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
479 |
57.40 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
449 |
58.67 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.18 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
449 |
58.67 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
442 |
58.96 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
409 |
1:00.50 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
NorSea |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
506 |
56.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Kloster Sørensen |
2003 |
HGF Svømning |
|
412 |
1:00.36 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.13 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
386 |
1:01.70 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
377 |
1:02.20 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
306 |
1:06.68 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Stidsen |
2003 |
HGF Svømning |
|
210 |
1:15.53 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 18:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 18:13.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
SubC Partner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
402 |
5:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-39.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
341 |
6:10.32 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:39.41 |
(-29.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
295 |
6:28.84 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Brystben under fly 75-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
SubC Partner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
396 |
5:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 7:37.35 |
(-1:44.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
362 |
6:03.14 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:42.32 |
(-39.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Medley Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
SubC Partner |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
556 |
5:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.29 |
(+10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
488 |
5:28.73 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.70 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
429 |
5:43.30 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.83 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
343 |
6:09.71 |
+54.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:16.03 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 12:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 12:54.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Sønderjyllands Tagdækning A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
5:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(+23.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
306 |
5:48.27 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
275 |
6:00.84 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-29.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 13:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Sønderjyllands Tagdækning A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
5:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.13 |
(-32.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
435 |
5:09.75 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.23 |
(-20.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
427 |
5:11.63 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.88 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
401 |
5:18.27 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
398 |
5:18.99 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.24 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
386 |
5:22.23 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.72 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
372 |
5:26.38 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.01 |
(-48.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
370 |
5:26.91 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.32 |
(-28.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
368 |
5:27.51 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.18 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
348 |
5:33.56 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.22 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
331 |
5:39.22 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.19 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
291 |
5:54.06 |
+53.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.08 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 13:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 400m Medley Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Sønderjyllands Tagdækning A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
424 |
5:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.79 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-11-2021 13:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-11-2021 13:22.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Torben Wolf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
432 |
5:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-50.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
341 |
5:34.57 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-25.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
316 |
5:43.34 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+13.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
298 |
5:49.98 |
+40.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:55.87 |
(-1:05.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
292 |
5:52.30 |
+42.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
274 |
5:59.99 |
+50.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(+1:29.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
269 |
6:02.30 |
+52.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:04.83 |
(-1:02.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
233 |
6:19.74 |
+1:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
221 |
6:26.42 |
+1:17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:59.83 |
(-33.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
6:33.44 |
+1:24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(+33.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
206 |
6:35.57 |
+1:26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
205 |
6:36.34 |
+1:27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:27.53 |
(-51.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
201 |
6:39.12 |
+1:29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.62 |
(-21.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
196 |
6:42.30 |
+1:32.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.00 |
(+32.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 09:36:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Torben Wolf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
456 |
5:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.01 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
5:12.83 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.28 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
416 |
5:13.25 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.93 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
409 |
5:14.92 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.15 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
375 |
5:24.18 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.15 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
355 |
5:30.24 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.39 |
(-25.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 09:36:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Torben Wolf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
542 |
4:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.73 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
522 |
4:50.51 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.42 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lizette Nikolajsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
453 |
5:04.46 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.44 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
5:07.35 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.52 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
353 |
5:30.82 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.46 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
326 |
5:39.66 |
+52.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.61 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
318 |
5:42.61 |
+55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 09:36:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 09:36.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Danske Fragtmænd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
210 |
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.44 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
156 |
1:41.96 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.42 |
(-24.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
149 |
1:43.32 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.63 |
(-18.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
1:43.79 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.23 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
1:46.88 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(+8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
114 |
1:52.91 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
1:53.03 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.47 |
(-24.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
1:55.10 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.25 |
(-36.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
105 |
1:56.31 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
1:56.32 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.73 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
2:01.01 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.90 |
(-12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
91 |
2:01.99 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevøgelse75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 10:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Danske Fragtmænd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
292 |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
265 |
1:25.44 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.25 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
263 |
1:25.64 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
246 |
1:27.55 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
1:29.88 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
221 |
1:30.68 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
209 |
1:32.44 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.14 |
(-37.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
194 |
1:34.75 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.61 |
(-11.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
190 |
1:35.33 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
185 |
1:36.26 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.99 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
179 |
1:37.27 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.65 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
173 |
1:38.36 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.14 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
162 |
1:40.63 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.66 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia R. Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
159 |
1:41.25 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.10 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
1:50.15 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
120 |
1:51.24 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+11.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
67 |
2:15.06 |
+52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende crawltag 75m |
|
|
|
|
- |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevægelse v. 25m |
|
|
|
|
- |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej rygliggende ved udsvøm v. 53m |
|
|
|
|
- |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 crawl tag før vending - på maven 50m |
|
|
|
|
- |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ej fortsat bevøgelse 75m |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Sofie Flindt |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 10:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Danske Fragtmænd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
485 |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
438 |
1:12.25 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
433 |
1:12.50 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
432 |
1:12.58 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
374 |
1:16.14 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
354 |
1:17.55 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
351 |
1:17.78 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
344 |
1:18.33 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
333 |
1:19.14 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
314 |
1:20.71 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.51 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
303 |
1:21.72 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
286 |
1:23.29 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
267 |
1:25.16 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
230 |
1:29.57 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.84 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
196 |
1:34.48 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
184 |
1:36.38 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
183 |
1:36.61 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.65 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
173 |
1:38.47 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
134 |
1:47.26 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.15 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 10:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Danske Fragtmænd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
502 |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
489 |
1:09.66 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
489 |
1:09.67 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
476 |
1:10.26 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
467 |
1:10.74 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Broch |
2004 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
406 |
1:14.11 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
395 |
1:14.81 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
393 |
1:14.91 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
366 |
1:16.68 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
334 |
1:19.05 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
291 |
1:22.78 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
1:25.89 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
249 |
1:27.21 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 10:47:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 11:03.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
205 |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
145 |
1:32.91 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.43 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
111 |
1:41.69 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
93 |
1:47.62 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.88 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
88 |
1:49.73 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
83 |
1:51.66 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.33 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
79 |
1:53.72 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.54 |
(-22.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
78 |
1:53.94 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.25 |
(-23.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
70 |
1:58.16 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.38 |
(-25.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
67 |
1:59.87 |
+36.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.48 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
66 |
2:00.82 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.73 |
(-16.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
330 |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
258 |
1:16.76 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
257 |
1:16.88 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
253 |
1:17.26 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
245 |
1:18.07 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
230 |
1:19.70 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
216 |
1:21.39 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:22.10 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
207 |
1:22.61 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
187 |
1:25.42 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
176 |
1:27.13 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
166 |
1:28.84 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.41 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
157 |
1:30.55 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
155 |
1:30.83 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.51 |
(-18.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
150 |
1:31.83 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.32 |
(-19.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
1:31.89 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.31 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
144 |
1:33.15 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
1:45.18 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.55 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:47.33 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
90 |
1:48.84 |
+38.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.03 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
1:53.61 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.46 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
61 |
2:03.87 |
+53.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.92 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
444 |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
420 |
1:05.25 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
401 |
1:06.25 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
356 |
1:08.96 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
329 |
1:10.79 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
324 |
1:11.12 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:11.63 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
265 |
1:16.08 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
257 |
1:16.83 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
245 |
1:18.05 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
239 |
1:18.72 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(-15.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
237 |
1:18.95 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
180 |
1:26.50 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
170 |
1:28.16 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
169 |
1:28.32 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(-20.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
162 |
1:29.54 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
130 |
1:36.46 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.29 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
24/7 Tømrer og Snedker ApS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
287 |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 11:05.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
335 |
2:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.65 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
328 |
2:56.70 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.33 |
(-17.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
325 |
2:57.21 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.41 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
293 |
3:03.31 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.80 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
292 |
3:03.66 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.78 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
3:04.37 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-25.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
256 |
3:11.71 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.38 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
253 |
3:12.65 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.26 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
250 |
3:13.36 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.88 |
(-14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
228 |
3:19.45 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.95 |
(-38.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
225 |
3:20.16 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-39.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
212 |
3:24.27 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.16 |
(-10.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
182 |
3:34.94 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-25.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
175 |
3:37.50 |
+42.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.29 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
144 |
3:52.06 |
+56.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
373 |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.77 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
360 |
2:51.30 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.51 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carolina Schlander |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
356 |
2:51.88 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.61 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
344 |
2:53.87 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.82 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
|
330 |
2:56.32 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.81 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
311 |
2:59.85 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.33 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
261 |
3:10.46 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.26 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
223 |
3:20.76 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
170 |
3:39.68 |
+50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
City Optik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
479 |
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.57 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
462 |
2:37.58 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.25 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
430 |
2:41.44 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.57 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
400 |
2:45.31 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.89 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
338 |
2:54.78 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.23 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
319 |
2:58.29 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.69 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Kun berøring med en hånd i vending v 150 m |
|
|
|
|
- |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 11:30.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Telesikring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
198 |
3:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-22.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
140 |
3:30.80 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.09 |
(-26.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Telesikring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
369 |
2:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.89 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
295 |
2:44.61 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.19 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
271 |
2:49.27 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.13 |
(-16.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
226 |
2:59.76 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.74 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
225 |
3:00.08 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.46 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
|
214 |
3:03.05 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.72 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
197 |
3:08.38 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.05 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
|
175 |
3:15.81 |
+43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
154 |
3:24.41 |
+51.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
124 |
3:39.51 |
+1:06.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-50.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Telesikring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
442 |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.18 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
356 |
2:34.65 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.21 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
352 |
2:35.15 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.14 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
352 |
2:35.25 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.11 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
2:35.64 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.96 |
(-9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
341 |
2:36.80 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.04 |
(-21.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Kolding SK |
|
332 |
2:38.29 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.78 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
276 |
2:48.33 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.87 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
269 |
2:49.70 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.74 |
(-9.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
179 |
3:14.31 |
+50.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.35 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Telesikring |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
515 |
2:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.88 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
451 |
2:22.94 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.05 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
291 |
2:45.31 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.86 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
229 |
2:59.17 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.31 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 11:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 11:47.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 1-11 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Grene |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
157 |
1:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
2:01.82 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
130 |
2:02.87 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kirk Øgendahl |
2012 |
Kolding SK |
|
123 |
2:05.22 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
123 |
2:05.36 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.68 |
(-13.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:25:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
367 |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.20 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
306 |
1:32.51 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
290 |
1:34.11 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
251 |
1:38.85 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.34 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
249 |
1:39.02 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
245 |
1:39.62 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.63 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
243 |
1:39.84 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.52 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Mendoza |
2009 |
Kolding SK |
|
228 |
1:42.02 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.28 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
222 |
1:42.97 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.71 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
212 |
1:44.46 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.45 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Vissing Sig |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
179 |
1:50.55 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.96 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
165 |
1:53.63 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.36 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
2:02.58 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.90 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
125 |
2:04.47 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Boulund |
2009 |
Kolding SK |
|
101 |
2:13.66 |
+46.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.35 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v 50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:25:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
412 |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
392 |
1:25.19 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Højstrøm |
2007 |
Kolding SK |
|
382 |
1:25.93 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
380 |
1:26.05 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
365 |
1:27.19 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
345 |
1:28.83 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.87 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
1:29.69 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
Kolding SK |
|
330 |
1:30.24 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
1:31.29 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
307 |
1:32.40 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.36 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
244 |
1:39.67 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.00 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Germansen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
234 |
1:41.15 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
224 |
1:42.57 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.67 |
(-18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
197 |
1:47.09 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.95 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:25:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Bent Pedersen A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kruse |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
502 |
1:18.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
1:20.86 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
|
456 |
1:21.00 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Øhlenschlæger |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
441 |
1:21.90 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Broch |
2004 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
414 |
1:23.61 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.69 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
344 |
1:28.93 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
273 |
1:36.03 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.28 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
239 |
1:40.35 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.16 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
236 |
1:40.80 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.19 |
(-12.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Klein Christensen |
2006 |
HGF Svømning |
|
197 |
1:47.02 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:25:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:25.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
213 |
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.88 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
207 |
1:33.92 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
1:57.21 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
104 |
1:58.10 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
87 |
2:05.40 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
73 |
2:12.96 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.58 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
69 |
2:15.27 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
60 |
2:21.67 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+21.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Rasmussen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
2 flybenspark v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Anton Rasmussen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Flere flyspark efter udspring i start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
1:20.99 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(-22.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
277 |
1:25.27 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
241 |
1:29.25 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
211 |
1:33.40 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.40 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:33.47 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(-53.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:33.50 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
1:36.53 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.78 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
182 |
1:37.98 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
165 |
1:41.22 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.85 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
155 |
1:43.33 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.43 |
(-11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
137 |
1:47.63 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.90 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Blankholm |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
1:49.59 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
1:50.52 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.83 |
(-11.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
84 |
2:06.49 |
+46.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.82 |
(-14.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Valentin Andersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Armtag forbi hofte under hele svømning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
402 |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.33 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
1:17.82 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
360 |
1:18.15 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
1:19.77 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
1:20.48 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
314 |
1:21.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
311 |
1:22.00 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
310 |
1:22.11 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
298 |
1:23.25 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Lind Petersen |
2007 |
Frem Odense |
|
275 |
1:25.46 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
262 |
1:26.86 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.51 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
260 |
1:27.05 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.66 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
244 |
1:28.98 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
221 |
1:31.91 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
HGF Svømning |
|
212 |
1:33.12 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.66 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
205 |
1:34.19 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.72 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
|
168 |
1:40.77 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.21 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Birkmose |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
151 |
1:44.39 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Bilka Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
494 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
484 |
1:10.82 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
479 |
1:11.04 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.51 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Heeb |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
346 |
1:19.19 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:46.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
296 |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.61 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
286 |
1:22.85 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
1:42.56 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
144 |
1:44.00 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.76 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
116 |
1:51.84 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
En hånd i vending v. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(-14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
1:20.15 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.24 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
303 |
1:21.28 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.21 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
300 |
1:21.56 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
272 |
1:24.21 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv K. L. Jensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
159 |
1:40.77 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Chr. Brinck & Søn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
559 |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
514 |
1:08.15 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.62 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
489 |
1:09.31 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline R. Frederiksen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
481 |
1:09.69 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
351 |
1:17.36 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Trine Ydemann Pedersen |
2003 |
HGF Svømning |
|
329 |
1:19.08 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
|
283 |
1:23.10 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
275 |
1:23.93 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
266 |
1:24.87 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
|
162 |
1:40.04 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.98 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:47:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:48.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
176 |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
1:37.81 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
292 |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
277 |
1:13.73 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
267 |
1:14.64 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
265 |
1:14.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
265 |
1:14.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
256 |
1:15.70 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
1:16.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
194 |
1:22.92 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-20.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
193 |
1:23.19 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
1:47.62 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.55 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
415 |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
375 |
1:06.63 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
372 |
1:06.84 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
363 |
1:07.39 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
354 |
1:07.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
351 |
1:08.13 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawlben under fly 75-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
471 |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
289 |
1:12.64 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
269 |
1:14.47 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:58.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer 12-13 years - Finale |
|
|
Sponsor |
DSV Road |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
413 |
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.30 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Raunskov |
2009 |
Kolding SK |
|
376 |
2:32.91 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.58 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
2:38.75 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
309 |
2:43.24 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.78 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
293 |
2:46.13 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.68 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
280 |
2:48.70 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.57 |
(-9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
279 |
2:48.94 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.15 |
(-26.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
2:49.16 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(-11.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Underbjerg |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
274 |
2:49.96 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.09 |
(-21.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Riddersholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
272 |
2:50.31 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.04 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
268 |
2:51.26 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
236 |
2:58.59 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.28 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Coco Cairo |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
2:59.12 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.36 |
(-33.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
227 |
3:00.79 |
+32.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.99 |
(-42.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
227 |
3:00.85 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.68 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
224 |
3:01.73 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.37 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
220 |
3:02.88 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.27 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
3:03.61 |
+35.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.28 |
(-57.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Agerskov |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
206 |
3:06.77 |
+38.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.10 |
(-21.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
201 |
3:08.49 |
+40.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.93 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Trolle Pedersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
177 |
3:16.45 |
+48.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.18 |
(-12.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elena Gurani |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
172 |
3:18.52 |
+50.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vera Vildrik Thougaard |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
3:30.12 |
+1:01.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.29 |
(-23.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 13:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer 14-15 years - Finale |
|
|
Sponsor |
DSV Road |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
522 |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.32 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
465 |
2:22.53 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.64 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
464 |
2:22.63 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
435 |
2:25.65 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.64 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
426 |
2:26.65 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.80 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
413 |
2:28.26 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.33 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
411 |
2:28.51 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.05 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
2:28.63 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.02 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
400 |
2:29.85 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.69 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christina Dracea Horsbøl |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
392 |
2:30.82 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.81 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Spangsberg |
2007 |
Kolding SK |
|
390 |
2:31.04 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
368 |
2:34.03 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.71 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
356 |
2:35.68 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.85 |
(-52.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia MacArtney |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
356 |
2:35.81 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
347 |
2:37.12 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.58 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
330 |
2:39.65 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.71 |
(-10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
324 |
2:40.70 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.02 |
(-34.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
322 |
2:41.06 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.09 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
320 |
2:41.32 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.04 |
(-9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
312 |
2:42.79 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.39 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Barack Søe |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
307 |
2:43.52 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.04 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Nantsen |
2008 |
Kolding SK |
|
238 |
2:57.97 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.78 |
(-21.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Nørskov Graversen |
2007 |
HGF Svømning |
|
234 |
2:59.15 |
+42.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.94 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
|
212 |
3:05.05 |
+47.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.37 |
(-9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Korsholm |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrin Stone |
2008 |
Kolding SK |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 13:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Damer 16 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
DSV Road |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
520 |
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.63 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
520 |
2:17.30 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.07 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
507 |
2:18.48 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.34 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
486 |
2:20.41 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.91 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
2:23.16 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.71 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lizette Nikolajsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
450 |
2:24.01 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.84 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
387 |
2:31.41 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.98 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lise Serritzlew-Kristensen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
330 |
2:39.77 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.25 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maia Bødtker |
2005 |
HGF Svømning |
|
328 |
2:40.02 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Bendixen |
2004 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 13:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 13:33.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
271 |
2:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.66 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
2:44.98 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
216 |
2:45.47 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.48 |
(-14.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
2:46.29 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Neuber |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
147 |
3:08.17 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
3:14.21 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
123 |
3:19.78 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kevin Cao |
2010 |
Frem Odense |
|
114 |
3:24.70 |
+51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Kiørboe |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
3:28.08 |
+54.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-26.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
3:49.33 |
+1:15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
379 |
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.01 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
321 |
2:25.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.27 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
2:28.55 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
2:30.55 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
2:39.11 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.11 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Drachmann |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
238 |
2:40.28 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.60 |
(-29.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
212 |
2:46.65 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.61 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
210 |
2:47.06 |
+29.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.78 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
199 |
2:50.09 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
199 |
2:50.10 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.78 |
(-37.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
190 |
2:52.82 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.07 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
186 |
2:53.92 |
+36.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.35 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
177 |
2:56.90 |
+39.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.52 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
2:57.32 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.52 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
3:07.81 |
+50.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
63 |
4:09.56 |
+1:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
517 |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
448 |
2:09.78 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.23 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
445 |
2:10.13 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.38 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
2:12.74 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.39 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
2:12.89 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.14 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
407 |
2:14.04 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
401 |
2:14.66 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
2:14.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.97 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
2:15.02 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
378 |
2:17.36 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.47 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Birkkjær |
2006 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
357 |
2:20.01 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Juul Dahl |
2006 |
HGF Svømning |
|
344 |
2:21.73 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
341 |
2:22.21 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.31 |
(-18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
341 |
2:22.23 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.30 |
(-16.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
326 |
2:24.36 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
318 |
2:25.46 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.89 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
316 |
2:25.75 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.69 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
297 |
2:28.85 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.49 |
(-50.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
296 |
2:29.01 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.52 |
(-16.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon N. Andersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
296 |
2:29.10 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
281 |
2:31.67 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.08 |
(-16.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
263 |
2:34.92 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.98 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Esbjerg Galvano Industri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
515 |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.94 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
505 |
2:04.74 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.93 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn W. H. Nielsen |
2004 |
Kolding SK |
|
285 |
2:30.99 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.98 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
2:31.61 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.14 |
(-24.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 14:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 14:03.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|