Resultater for Vestkyst Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. nov 2021 to 21. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 1-12 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
176 |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
118 |
1:37.81 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 13-14 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
292 |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
277 |
1:13.73 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
267 |
1:14.64 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
265 |
1:14.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
265 |
1:14.81 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
256 |
1:15.70 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
1:16.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
194 |
1:22.92 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(-20.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
193 |
1:23.19 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
1:47.62 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.55 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 15-16 years - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
415 |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
375 |
1:06.63 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egholm Husted |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
372 |
1:06.84 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
363 |
1:07.39 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
354 |
1:07.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
351 |
1:08.13 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.89 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Crawlben under fly 75-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Herrer 17 and older - Finale |
|
|
Sponsor |
Dracea Invest Aps |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
|
471 |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
|
289 |
1:12.64 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Mørup |
2004 |
HGF Svømning |
|
269 |
1:14.47 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.97 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-11-2021 12:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-11-2021 12:58.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|