Results for Sigma Cup 2021 - Blovstrød
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
327 |
1:05.19 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
311 |
1:06.26 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
283 |
1:08.37 |
+3.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
274 |
1:09.12 |
+3.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
269 |
1:09.55 |
+4.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
268 |
1:09.70 |
+4.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
259 |
1:10.46 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
249 |
1:11.36 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
239 |
1:12.36 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
229 |
1:13.39 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
226 |
1:13.69 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
222 |
1:14.15 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
211 |
1:15.37 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
205 |
1:16.11 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
203 |
1:16.39 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
201 |
1:16.60 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
194 |
1:17.58 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
193 |
1:17.67 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
192 |
1:17.81 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
186 |
1:18.65 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
186 |
1:18.69 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
185 |
1:18.74 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
168 |
1:21.33 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julius Kanstrup-Clausen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
168 |
1:21.39 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
167 |
1:21.51 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
148 |
1:24.89 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
147 |
1:24.99 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
143 |
1:25.74 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
142 |
1:25.94 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
141 |
1:26.18 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
120 |
1:30.93 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
119 |
1:31.20 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Theo Heinrichsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
118 |
1:31.38 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
116 |
1:31.98 |
+26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Harboe Dalhoff |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12/4/2021 12:20:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 14:20.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|