Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 32-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Skov Mogensen |
1988 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianne Juul Madsen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Christensen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jackie Gade |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
59.90 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:05.28 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:07.18 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:15.71 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:18.91 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:28.52 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:23.88 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:13.76 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
1:16.89 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:18.60 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
1:29.91 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:33.52 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sofie Sange Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:35.09 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:54.51 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 10:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 13:25.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|