Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset Park Vendia Hjørring |
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Nielsen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.37 |
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
42.93 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
|
38.28 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
|
39.17 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
39.47 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
39.53 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
40.90 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Møller Winther |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
45.05 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
45.97 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Jørgensen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
46.46 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Ølgaard |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
48.77 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
50.49 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
41.47 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
41.63 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
44.23 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
45.74 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.83 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
48.91 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
51.34 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Kristensen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
51.98 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Møller Vejen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:01.21 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
Flyben 25m SW 7.1 |
|
|
|
|
- |
|
Alissa Stegenborg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben Smut |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
46.80 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
52.20 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
54.16 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Svømmeklubben Pingvinen |
|
|
DSQ |
|
|
Crawltag 5m SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-01-2022 14:19:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 14:45.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|