Resultater for IKM aluekilpailut 2021 Varsinais-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
AUi |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.80 |
|
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
|
1:34.28 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.67 |
|
1:34.85 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.90 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.72 |
|
1:35.76 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.12 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Bergström |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
|
1:39.89 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.19 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
|
1:43.47 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.39 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
|
1:43.86 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.02 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
|
1:44.92 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.41 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inkeri Rinnola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.87 |
|
1:45.76 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.80 |
|
1:45.86 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.47 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Engström |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:46.25 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.64 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.89 |
|
1:46.76 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.96 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:47.76 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.90 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.84 |
|
1:49.68 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Pippola |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
1:50.46 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.81 |
|
1:51.48 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.16 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.79 |
|
1:52.58 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.80 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
|
1:52.91 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.75 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.89 |
|
1:53.93 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.93 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Siiri Kinos |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
|
1:55.42 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.02 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anne Suominen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.90 |
|
1:55.49 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.31 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:57.22 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.60 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Huttunen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.81 |
|
1:59.07 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vilma Kivi |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.67 |
|
2:04.02 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iina Raitaluoma |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.87 |
|
2:05.55 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.39 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Kannisto |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.85 |
|
2:05.55 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.74 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
|
2:19.41 |
+46.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vilma Rehtonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
|
2:20.99 |
+48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ines Kauppinen |
2010 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:29.73 |
+56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Suna |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.99 |
|
2:45.80 |
+1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
|
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
|
1:19.71 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
|
1:19.87 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.78 |
|
1:23.48 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.38 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
|
1:23.56 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.82 |
|
1:24.28 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.13 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
|
1:26.27 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
|
1:27.81 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.91 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilla Pajula |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.81 |
|
1:29.18 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.92 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.85 |
|
1:31.16 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilma Keski-Korsu |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.87 |
|
1:31.20 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.25 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amelie Halkosaari |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
|
1:32.29 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.26 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Niittymäki |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.98 |
|
1:32.48 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nea Hovinmäki |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:33.52 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.07 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Senni Soininen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:36.29 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.79 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Pulkkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:41.11 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.47 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
|
|
1:44.68 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.60 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:44.77 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.40 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Miina Mäkinen |
2009 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:48.53 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.81 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.92 |
|
1:48.83 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.74 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lova Sandberg |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
|
1:50.11 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.64 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Armanto |
2009 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
|
1:52.42 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.87 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peppi Viljanen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.65 |
|
1:54.12 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.91 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
|
|
2:03.64 |
+44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Wigelius |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:09.05 |
+49.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.62 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
|
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.56 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Holma |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.79 |
|
1:19.63 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.70 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
|
1:22.75 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.26 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Sjösten |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.70 |
|
1:23.33 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisa Heikkinen |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.70 |
|
1:24.35 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
|
1:28.37 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.28 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Nirhamo |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.75 |
|
1:28.60 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aliisa Kunttu |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:30.14 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
|
1:31.10 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.21 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celina Bäckström |
2008 |
Raision Urheilijat |
|
|
1:36.19 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.65 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Vilhelma Kiukkonen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:39.42 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.96 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eevi Klaara Orenshtein |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
|
1:40.34 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.91 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiia Mattila |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
1:45.96 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.47 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nea Niemi |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
|
1:46.07 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.16 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Hänninen |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.80 |
|
1:59.02 |
+40.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.28 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
|
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.56 |
|
1:17.90 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(-12.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.80 |
|
1:18.27 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.38 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
|
1:22.64 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.93 |
|
1:23.64 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
|
1:23.98 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.87 |
|
1:29.96 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enni Kallio |
2007 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
|
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
|
1:12.02 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.90 |
|
1:18.68 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
|
1:23.78 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.74 |
|
1:24.41 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.11 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.94 |
|
1:38.43 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.10.2021 18.31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2021 18.31.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|