Results for DM kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer Ungdom - Finale |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
732 |
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
711 |
2:16.50 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
669 |
2:19.30 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
648 |
2:20.77 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
641 |
2:21.27 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.43 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
623 |
2:22.64 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
663 |
2:19.70 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.72 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:28:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Damer Åben klasse - Finale |
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto, Canada |
12-12-2021 |
|
|
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
804 |
2:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.71 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
791 |
2:11.73 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.51 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
758 |
2:13.63 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.07 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
732 |
2:15.20 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
711 |
2:16.50 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
699 |
2:17.27 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.62 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie F. Jensen |
1998 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
661 |
2:19.88 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.09 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
669 |
2:19.30 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
661 |
2:19.86 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.44 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
648 |
2:20.77 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.48 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
641 |
2:21.27 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.43 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
623 |
2:22.64 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
604 |
2:24.15 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
602 |
2:24.28 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.46 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eline Vik |
2002 |
Bergens SC |
+0.75 |
695 |
2:17.56 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.36 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonette Matland Lægreid |
2004 |
Bergensvømmerne |
+0.75 |
663 |
2:19.70 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.72 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-12-2021 17:28:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-12-2021 17:35.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|