Resultater for DM kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danmarksmesterskaber kortbane 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. dec 2021 to 19. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin, Polen |
09-12-2011 |
|
|
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning, Danmark |
13-12-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
765 |
1:00.00 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
762 |
1:00.07 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
+0.56 |
737 |
1:00.75 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
707 |
1:01.59 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
700 |
1:01.80 |
+1.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
690 |
1:02.09 |
+2.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.82 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
689 |
1:02.14 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
685 |
1:02.24 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.65 |
666 |
1:02.84 |
+2.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.74 |
662 |
1:02.96 |
+2.96 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
660 |
1:03.04 |
+3.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
659 |
1:03.06 |
+3.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
650 |
1:03.34 |
+3.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
649 |
1:03.39 |
+3.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
644 |
1:03.55 |
+3.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
639 |
1:03.70 |
+3.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
635 |
1:03.84 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
632 |
1:03.95 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
628 |
1:04.08 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
625 |
1:04.19 |
+4.19 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.62 |
616 |
1:04.49 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
613 |
1:04.59 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
612 |
1:04.63 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
606 |
1:04.86 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
605 |
1:04.88 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Lyseng IF |
+0.71 |
602 |
1:04.98 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
595 |
1:05.24 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
595 |
1:05.25 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
592 |
1:05.34 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.86 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
592 |
1:05.36 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
584 |
1:05.65 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
584 |
1:05.66 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
581 |
1:05.75 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.68 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mira Johansson Miljeteig |
2005 |
Bergens SC |
+0.69 |
578 |
1:05.88 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.71 |
575 |
1:05.99 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
573 |
1:06.08 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.84 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
573 |
1:06.08 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.29 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.58 |
567 |
1:06.28 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.65 |
566 |
1:06.33 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.83 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
562 |
1:06.48 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.74 |
561 |
1:06.53 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Trekær Klausen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
555 |
1:06.78 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.57 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
554 |
1:06.82 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
551 |
1:06.93 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Lund-Schierbeck |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
548 |
1:07.04 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kristine Hülsen |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
547 |
1:07.10 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
535 |
1:07.60 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
523 |
1:08.12 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Louise Houe Andersen |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
507 |
1:08.81 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.66 |
477 |
1:10.23 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-12-2021 10:14:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-12-2021 11:19.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|