Resultat för UGP 3 2021, Stockholm (Eriksdalsbadet)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UGP 3, 2021 - Simklubben Neptun
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.15 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
|
2:42.11 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.59 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.02 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Eld |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
2:33.17 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.71 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
2:33.40 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.08 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
|
2:38.96 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.12 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
|
2:42.91 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.51 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.81 |
|
2:50.37 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.88 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.10 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.68 |
|
2:28.74 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.63 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
|
2:35.87 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.92 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:36.93 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.32 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.65 |
|
2:47.14 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.20 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
2:49.04 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.71 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
2:50.38 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
Hellas Simklubb |
+0.76 |
|
3:27.92 |
+59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
2:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.90 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
2:31.00 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.55 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:34.16 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.41 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:39.21 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
3:02.31 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Kihlberg |
2007 |
Hellas Simklubb |
+0.81 |
|
3:11.38 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
JSM/SM 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.73 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:41.43 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.10 |
(-12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.69 |
|
2:42.73 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.31 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
2:47.38 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
|
2:47.76 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
|
2:48.12 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:49.12 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
2:51.27 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.62 |
|
2:55.30 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.43 |
(-34.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
3:10.95 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Disa Hagstad Västberg |
2008 |
Hellas Simklubb |
+0.68 |
|
3:14.73 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:26:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 17:38:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|