Tulokset Køge Open 2021 Køge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 19 november 2021 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2021 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 år |
Årg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 |
13 - 14 år: (2003) 1:02.89 2017-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.26 | 1:04.49 | |||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.68 | 1:07.26 | |||||
3 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.21 | 1:07.81 | |||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | 1:08.66 | |||||
5 | Dagmar Boeck | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.96 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.62 | 1:09.49 | |||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | 1:10.68 | |||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.80 | 1:11.15 | |||||
9 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 33.23 | 1:11.47 | |||||
10 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.21 | 1:11.78 | |||||
11 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 32.37 | 1:11.85 | |||||
12 | Mie Ankersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 32.46 | 1:12.18 | |||||
13 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.85 | 1:12.83 | |||||
14 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.91 | 1:13.39 | |||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 33.22 | 1:13.64 | |||||
16 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.83 | 1:13.80 | |||||
17 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 33.77 | 1:13.88 | |||||
18 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.93 | 1:13.93 | |||||
19 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.95 | 1:14.01 | |||||
20 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.97 | 1:14.44 | |||||
21 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK31 | 35.43 | 1:14.73 | |||||
22 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 34.80 | 1:15.33 | |||||
23 | Caroline Hansen | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 35.00 | 1:15.58 | |||||
24 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.71 | 1:15.65 | |||||
25 | Maya Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 34.24 | 1:16.14 | |||||
26 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK31 | 35.51 | 1:16.15 | |||||
27 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK31 | 34.95 | 1:16.17 | |||||
28 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 35.03 | 1:16.59 | |||||
29 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.49 | 1:16.63 | |||||
30 | Annette Toft | 2006 | Svøm Slagelse Korsør | 35.87 | 1:16.78 | |||||
31 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.20 | 1:16.85 | |||||
32 | Emma Kestenholz | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 35.54 | 1:17.57 | |||||
33 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 37.22 | 1:17.69 | |||||
34 | Caroline Bjerre | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 36.49 | 1:17.70 | |||||
35 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.54 | 1:17.86 | |||||
36 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.30 | 1:17.90 | |||||
37 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 37.90 | 1:20.15 | |||||
38 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 35.95 | 1:20.42 | |||||
39 | Christine Dalsgaard | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 38.10 | 1:22.00 | |||||
40 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømmeklub | 39.84 | 1:22.25 | |||||
41 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.23 | 1:23.03 | |||||
42 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.41 | 1:24.81 | |||||
43 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.12 | 1:25.63 | |||||
44 | Emma Attrup | 2007 | Svøm Slagelse Korsør | 38.67 | 1:26.88 | |||||
45 | Mie Bysand | 2007 | Svømmeklubben MK31 | 37.80 | 1:28.01 | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Årg. 1923-2007: (2005) 1:02.89 2017-11-11 |
13 - 14 år: (2003) 1:02.89 2017-11-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.26 | 1:09.34 | |||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 31.89 | 1:09.52 | |||||
3 | Louise Olsen | 2008 | A6 Slangerup Svømmeklub | 33.41 | 1:11.00 | |||||
4 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 34.17 | 1:13.86 | |||||
5 | Emilia Pico | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 35.68 | 1:15.07 | |||||
6 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:15.09 | |||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømmeklub | 35.74 | 1:15.14 | |||||
8 | Clara Scheibye | 2008 | A6 JGI-Swim | 36.95 | 1:15.93 | |||||
9 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | GTI - Greve | 33.80 | 1:16.18 | |||||
10 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.00 | 1:17.04 | |||||
11 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | GTI - Greve | 36.52 | 1:18.26 | |||||
12 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 38.08 | 1:18.55 | |||||
13 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | GTI - Tune I.F. | 37.61 | 1:19.04 | |||||
14 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 35.92 | 1:19.38 | |||||
15 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 36.59 | 1:19.46 | |||||
16 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | GTI - Tune I.F. | 37.58 | 1:20.47 | |||||
16 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | GTI - Tune I.F. | 37.05 | 1:20.47 | |||||
18 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | A6 JGI-Swim | 37.54 | 1:20.84 | |||||
19 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.14 | 1:21.13 | |||||
20 | Frida Fly Haastrup | 2008 | Svømmeklubben MK31 | 36.74 | 1:21.18 | |||||
21 | Mathilde Dithmar | 2009 | GTI - Greve | 40.13 | 1:21.70 | |||||
22 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | GTI - Greve | 39.60 | 1:21.99 | |||||
23 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 37.36 | 1:22.07 | |||||
24 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.85 | 1:22.41 | |||||
25 | Caroline Munkholm | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 38.83 | 1:23.94 | |||||
26 | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | 37.56 | 1:24.25 | |||||
27 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 38.03 | 1:24.44 | |||||
28 | Julie Bruun | 2008 | GTI - Greve | 41.27 | 1:24.92 | |||||
29 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | Hvidovre Svømmeklub | 41.70 | 1:25.70 | |||||
30 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 37.73 | 1:25.89 | |||||
31 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 38.53 | 1:28.01 | |||||
32 | Celina Buhl-Madsen | 2008 | Roskilde Svømning | 40.13 | 1:28.59 | |||||
33 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 40.56 | 1:28.72 | |||||
34 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.20 | 1:29.02 | |||||
35 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | Svømmeklubben MK31 | 39.37 | 1:29.65 | |||||
36 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 41.60 | 1:29.75 | |||||
37 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.26 | 1:29.87 | |||||
38 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 42.16 | 1:30.15 | |||||
39 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.76 | 1:31.01 | |||||
40 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 42.14 | 1:31.28 | |||||
41 | Laura Krak Hjorth | 2009 | Svømmeklubben MK31 | 42.48 | 1:34.71 | |||||
42 | Emma Majo Schmiegelow | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 43.41 | 1:34.76 | |||||
43 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 46.99 | 1:40.12 | |||||
44 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 46.36 | 1:40.26 | |||||
45 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:46.53 | ||||||
- | Signe Grynnerup | 2009 | A6 Slangerup Svømmeklub | DSQ | Ej sam. b. ved 75m | |||||
- | Silke Andersen | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 november 2021 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |