Results for Adventsstævne 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Svømmehal |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
5. dec 2021 to 5. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer B Drenge Årg. 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.18 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.49 |
|
1:30.39 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 16:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer C Drenge Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.61 |
|
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
-0.95 |
|
1:18.37 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:24.00 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:32.60 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:38.41 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 16:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer D Drenge Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:27.12 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
1:31.98 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
1:36.45 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wille Ask Bargmann |
2010 |
Herlev Svømning |
|
|
1:37.82 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:41.27 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
1:45.39 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 16:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer E Drenge Årg. 2011-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:41.51 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
|
1:43.62 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:44.59 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:45.36 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
|
1:45.76 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:49.07 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:49.48 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
1:59.90 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-12-2021 16:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-12-2021 16:09.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|