Resultater for Regionsstævne Sjælland Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||
2 | Bertil West | 2009 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.49 | 1:28.49 | |||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.77 | 1:29.77 | |||||
4 | Oliver Ogstrup | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.82 | 1:29.82 | |||||
5 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim Allerød | 1:29.91 | 1:29.91 | |||||
6 | Lucas Ammons | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.09 | 1:34.09 | |||||
7 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | Herlev Svømning | 1:35.84 | 1:35.84 | |||||
8 | Tobias Gorm | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.24 | 1:36.24 | |||||
9 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.73 | 1:36.73 | |||||
10 | Robert Nordby | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.78 | 1:42.78 | |||||
11 | Mathias Flygenring | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.43 | 1:45.43 | |||||
- | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.49 | 1:33.49 | |||||
2 | Emil Tihic Rasmussen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.06 | 1:35.06 | |||||
3 | Axel Skov Andersson | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.32 | 1:35.32 | |||||
4 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.29 | 1:36.29 | |||||
5 | Ludvig Rasmussen | 2010 | Frederikssund Svømmeklub | 1:41.71 | 1:41.71 | |||||
6 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.83 | 1:43.83 | |||||
7 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.63 | 1:44.63 | |||||
8 | William Henry Hartvigsen | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.23 | 1:45.23 | |||||
9 | Hannibal Bjerregaard-Knudsen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.28 | 1:48.28 | |||||
10 | Wille Ask Bargmann | 2010 | Herlev Svømning | 1:59.33 | 1:59.33 | |||||
11 | Enoch Frederik Homoki | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 2:00.89 | 2:00.89 | |||||
12 | Luca Storm | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.86 | 2:14.86 | |||||
- | Emil Slot Jacobsen | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian Mollerup | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Han Cai | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:15 |