Results for Danske Bank Cup Frederiksberg 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 199 | 49.54 | 1:47.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Victoria Bülow | 2001 | 149 | 55.93 | 1:58.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Katinka Søby | 2001 | 89 | 1:06.69 | 2:20.31 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 74 | 2:29.63 | 2:29.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 60 | 1:13.83 | 2:40.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | 46 | 1:24.59 | 2:54.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Caroline Seidenberg | 2001 | DSQ | tyvsyart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | DSQ | 1 hånd v 25 + 75 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | DSQ | arme b hofte | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Kay | 1999 | 359 | 42.01 | 1:28.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 250 | 46.99 | 1:39.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 230 | 48.91 | 1:42.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 193 | 52.17 | 1:48.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 181 | 53.18 | 1:50.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 154 | 57.16 | 1:57.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 144 | 57.99 | 1:59.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 110 | 1:00.34 | 2:10.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lea Alberte Olsen | 2000 | DSQ | 1 hånd v afslutning | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 383 | 42.65 | 1:26.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mie Eskildsen | 1997 | 356 | 42.19 | 1:28.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Tania Berry | 1998 | 342 | 43.94 | 1:29.66 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 329 | 43.30 | 1:30.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 251 | 46.16 | 1:39.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | 233 | 48.81 | 1:41.83 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 214 | 50.47 | 1:44.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Albek | 1996 | 457 | 38.29 | 1:21.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 423 | 39.39 | 1:23.50 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sascha Hartwig | 1996 | 351 | 42.36 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Helene Dahl | 1996 | 272 | 47.79 | 1:36.78 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:02 |