Tulokset Danske Bank Cup Frederiksberg 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 186 | 39.95 | 1:28.14 | 3:14.74 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 140 | 46.74 | 1:43.23 | 2:40.57 | 3:34.03 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 136 | 46.65 | 1:43.39 | 2:41.69 | 3:36.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 133 | 1:43.58 | 2:43.02 | 3:37.80 | 3:37.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Caroline Seidenberg | 2001 | 122 | 46.59 | 1:45.03 | 2:48.66 | 3:44.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Louise Larsen | 2001 | 109 | 49.81 | 1:49.36 | 2:52.36 | 3:52.78 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 99 | 50.37 | 1:54.63 | 3:01.57 | 4:00.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 96 | 51.75 | 1:54.94 | 4:02.88 | 4:02.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 343 | 35.41 | 1:16.16 | 1:57.94 | 2:38.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 324 | 37.29 | 1:18.62 | 2:01.25 | 2:41.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 249 | 38.61 | 1:24.35 | 2:12.52 | 2:56.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Norking | 1999 | 228 | 40.20 | 1:26.61 | 2:14.38 | 3:01.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 216 | 41.49 | 1:29.36 | 2:18.78 | 3:05.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 215 | 42.82 | 1:31.22 | 2:19.13 | 3:05.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 199 | 43.02 | 1:31.65 | 2:21.48 | 3:10.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | 186 | 42.75 | 1:32.96 | 2:25.67 | 3:14.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 155 | 44.62 | 1:37.25 | 2:32.51 | 3:27.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 152 | 46.80 | 1:41.83 | 2:36.65 | 3:28.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Rikke Dehn | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anja Hansen | 1997 | 478 | 31.91 | 2:22.14 | 2:22.14 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Martha Meilstrup | 1997 | 461 | 32.72 | 2:23.96 | 2:23.96 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | 459 | 32.46 | 2:24.10 | 2:24.10 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 432 | 31.73 | 1:08.68 | 1:48.51 | 2:27.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Katarina Vogel | 1997 | 421 | 32.85 | 2:28.31 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | 408 | 35.66 | 1:15.26 | 1:53.10 | 2:29.90 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 405 | 33.54 | 1:11.47 | 1:51.37 | 2:30.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mie Eskildsen | 1997 | 343 | 35.85 | 1:17.34 | 1:58.36 | 2:38.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Victoria Laursen | 1997 | 338 | 36.25 | 1:15.82 | 2:39.54 | 2:39.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Strøm | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Grandt | 1998 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 515 | 31.57 | 2:18.72 | 2:18.72 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 482 | 31.87 | 2:21.74 | 2:21.74 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 443 | 33.38 | 1:10.83 | 1:48.62 | 2:25.80 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Kjaergaard | 1996 | 429 | 33.68 | 1:11.56 | 1:49.83 | 2:27.38 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:53 |