Tulokset Ruskauinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntai jakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niilo Kankainen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.82 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:25.92 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.77 |
(-14.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:26.52 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.92 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.72 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.92 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.62 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talvensaari |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:27.92 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.24 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Korppinen |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:28.43 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.08 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.98 |
(-26.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Väänänen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:29.11 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.93 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.57 |
(-18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:33.35 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:34.94 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.30 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.85 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veeti Haapakoski |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:41.63 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.73 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
1:42.34 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.55 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.03 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.44 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.39 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eeli Auvinen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.50 |
+44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jalmari Mäkinen |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:03.69 |
+52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Hietala |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliveri Mäentausta |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:03.12 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.52 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuli Koskela |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.67 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.25 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
1:12.28 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.53 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:16.29 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.34 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:17.62 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.80 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Backstroke Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.44 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.94 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.68 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.27 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.75 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.57 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:02.14 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MIIKKA MATTILA |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.70 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.15 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.10.2021 11:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-10-2021 11:26:34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|