Resultater for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2010-11-05
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
05 november 2010 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-11-05 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Vestjysk Hvidevarecenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Vogel |
1985 |
|
263 |
42.01 |
1:29.11 |
2:18.12 |
|
3:08.45 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Vestjysk Hvidevarecenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Kammer |
1995 |
|
503 |
34.52 |
1:13.25 |
1:52.30 |
|
2:31.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrick Rohde |
1994 |
|
293 |
38.87 |
1:24.82 |
2:13.08 |
|
3:01.66 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeppe Foss Lindgaard |
1995 |
|
292 |
41.72 |
1:28.19 |
2:15.14 |
|
3:01.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Eberth |
1994 |
|
270 |
41.44 |
1:28.93 |
2:18.04 |
|
3:06.75 |
|
|
Sgs Hamburg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Zysek |
1994 |
|
227 |
45.95 |
1:36.23 |
2:27.10 |
|
3:17.78 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Vestjysk Hvidevarecenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
|
386 |
38.20 |
1:21.04 |
2:03.91 |
|
2:45.67 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Terp |
1997 |
|
369 |
38.18 |
1:21.51 |
2:05.17 |
|
2:48.27 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Høj Jørgensen |
1996 |
|
330 |
40.99 |
1:25.02 |
2:09.77 |
|
2:54.64 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ruby Larsen |
1996 |
|
318 |
40.83 |
1:26.37 |
2:12.31 |
|
2:56.83 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Bjørn Fries |
1996 |
|
295 |
40.97 |
1:27.90 |
2:15.00 |
|
3:01.20 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Happy Kuddi |
1996 |
|
277 |
41.38 |
1:27.50 |
2:15.45 |
|
3:05.11 |
|
|
Vejen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer Beck |
1996 |
|
272 |
43.54 |
1:31.02 |
2:18.79 |
|
3:06.28 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus A. Hansen |
1996 |
|
244 |
43.37 |
1:31.92 |
2:22.70 |
|
3:13.24 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malte Ruben Kjær |
1996 |
|
242 |
43.33 |
1:32.36 |
2:22.59 |
|
3:13.52 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anders Husted |
1997 |
|
234 |
45.53 |
1:35.27 |
2:26.02 |
|
3:15.92 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Hemming Christensen |
1996 |
|
185 |
46.36 |
1:41.86 |
2:37.53 |
|
3:31.85 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anekkash Derasakayam |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1hånd i vendin 175m |
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Rainer |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Juul |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flben e1.armt v/vend |
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Vestjysk Hvidevarecenter |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Hermiz |
1998 |
|
297 |
40.08 |
1:25.98 |
2:14.01 |
|
3:00.91 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolai Grene |
1998 |
|
285 |
40.80 |
1:28.10 |
2:15.84 |
|
3:03.33 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
260 |
42.22 |
1:30.79 |
2:20.20 |
|
3:09.13 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
234 |
45.33 |
1:35.38 |
2:25.91 |
|
3:15.80 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
231 |
44.94 |
1:35.78 |
2:26.72 |
|
3:16.57 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Toke Cramer |
1998 |
|
207 |
48.02 |
1:40.74 |
2:33.83 |
|
3:23.88 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rares Oprescu |
1999 |
|
182 |
49.65 |
1:43.88 |
2:39.93 |
|
3:32.93 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Knudsen |
1998 |
|
178 |
48.63 |
1:44.12 |
2:41.05 |
|
3:34.63 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eik Panduro |
1998 |
|
149 |
52.57 |
1:49.58 |
2:48.56 |
|
3:47.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
147 |
53.64 |
1:52.27 |
2:50.91 |
|
3:48.41 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
20:50 |
|