Resultat för Martti Ollgren Uinnit 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
syys 25, 2021 to syys 25, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
34.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
35.23 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
36.32 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Itkonen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
38.33 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
39.01 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
39.06 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paul Sievers |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
39.48 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Topi Lemponen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.85 |
|
40.34 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noa Nikkilä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
42.34 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.64 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Verneri Hietala |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
42.46 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Topias Metso |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
42.64 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
43.18 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.67 |
|
43.30 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
43.62 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.65 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Urho Suominen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
43.75 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Santeri Jokela |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
44.47 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Viljanmaa |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
44.52 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.07 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.88 |
|
44.70 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
44.99 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esko Kojo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
45.23 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Samuel Tarvainen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
45.45 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.82 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Otto Heinonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.83 |
|
46.46 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ben Rossi |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
46.83 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
|
47.33 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.17 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
|
47.73 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
47.82 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eelis Silvast |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.90 |
|
47.93 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
48.33 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.36 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
49.64 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
49.76 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rasmus Hirvonen |
2012 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
50.51 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.05 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
|
50.76 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ivan Lukichev |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
52.18 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aarne Lyytinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
1:05.14 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Venäläinen |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Köydestä vetäminen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stepan Gontsarov |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 18.08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Suutala |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
29.96 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.69 |
|
31.28 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
33.10 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Frans Johannes Salmine |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.85 |
|
38.53 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Björklund |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
51.83 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 18.08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
26.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
|
28.27 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
|
29.70 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Jokikunnas |
2006 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.64 |
|
32.81 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 18.08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
22.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.67 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.50 |
|
24.46 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.54 |
|
25.70 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.07 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Saloniemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
27.76 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.48 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Schrader |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:04.04 |
+41.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.48 |
(+12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 18.08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 18.21.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|