Resultat för Martti Ollgren Uinnit 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
syys 25, 2021 to syys 25, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
39.51 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
39.71 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.73 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
44.82 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
+0.84 |
|
45.67 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.64 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
46.83 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.88 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
47.83 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.97 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Vanders |
|
|
48.05 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
48.87 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sisu Toiva |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
49.51 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.14 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Heinikoski |
2012 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.75 |
|
50.67 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niilo Rantala |
2012 |
Porin Uimaseura |
|
|
52.88 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.02 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikko Pelkonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.98 |
|
53.70 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Hirvonen |
2012 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
34.37 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
+0.78 |
|
34.97 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
35.05 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
35.80 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
|
35.90 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maxim Sazonov |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
37.35 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
39.42 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.87 |
|
40.65 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
44.38 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
44.68 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Priimägi |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
27.99 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
+0.83 |
|
28.24 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiro Räty |
2006 |
Nokian Pyry |
|
|
29.58 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
29.72 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
29.82 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
29.98 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
30.43 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.44 |
|
30.74 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miki Vierre |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
32.02 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
34.81 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luukas Kallio |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
37.38 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.88 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksi Luopajärvi |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.59 |
|
37.48 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
|
24.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.93 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Herrala |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
|
24.56 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
25.60 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.74 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.50 |
|
25.61 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.29 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Päivinen |
1997 |
Kampuksen Plaani |
+0.60 |
|
26.57 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.63 |
|
26.69 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
26.75 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
27.01 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.52 |
|
27.12 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
|
27.96 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.72 |
|
28.03 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Atte Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.45 |
|
28.35 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
28.55 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
Nokian Pyry |
|
|
28.59 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.67 |
|
31.13 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Kampuksen Plaani |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 14.52.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|