Results for Martti Ollgren Uinnit 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
syys 25, 2021 to syys 25, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timi Niemi |
2012 |
TaTu Tampere |
|
|
1:33.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.57 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:35.55 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.39 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Gadd |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
1:36.08 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
|
1:36.86 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:39.30 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.79 |
|
1:41.86 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.60 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angelo Kippola |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
1:43.37 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
1:43.68 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
1:43.82 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jose Bly |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.63 |
|
1:44.94 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.33 |
(-16.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiri Karttunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
1:48.55 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
1:53.83 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Heino |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.68 |
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatu Yli-houhala |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.42 |
|
1:07.54 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-16.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
|
1:22.18 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.80 |
(-13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Harjula |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:26.12 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Suominen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
|
1:27.31 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.78 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Savolainen |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
1:27.45 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samu Nurminen |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:28.47 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
+0.75 |
|
1:39.81 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.79 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Touko Hokkanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
1:40.23 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Göransson |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:48.83 |
+44.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.93 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Ronkainen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
|
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.86 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Swimming Jyväskylä |
+0.50 |
|
1:03.60 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Leiwo |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:06.25 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Helén |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
|
1:11.50 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
1:12.33 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.62 |
|
1:17.11 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timi Louhe |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
|
1:18.67 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.65 |
|
54.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.12 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teemu Vuorela |
1994 |
Swimming Jyväskylä |
+0.71 |
|
55.70 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Kokko |
1994 |
TaTu Tampere |
+0.53 |
|
55.88 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tony Eriksson |
1995 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
|
58.05 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatu Hapuoja |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.54 |
|
1:01.58 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
|
1:01.63 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
1:02.48 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.51 |
|
1:02.99 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
|
1:03.05 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville Savulahti |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.51 |
|
1:06.27 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santeri Ahinko |
2004 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.75 |
|
1:13.82 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Purmonen |
1985 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
1:43.32 |
+49.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.59 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 14.30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 14.31.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|