Results for Region Syd Turnering 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
UC Syds svømmehal |
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
25. sep 2021 to 25. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer Årg. 2004-2006 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Møller Rieck |
2006 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
1:19.48 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:07:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer Årg. 2007-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:13.60 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.80 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:15.55 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.26 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:16.50 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.54 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.75 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Holt Poulsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:17.39 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:17.63 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesper Grosse-Schütte |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:20.39 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:20.61 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:21.62 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
|
1:22.60 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai Varny Sørebø |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.32 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:23.53 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.69 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:24.89 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.95 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:27.35 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.46 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Paschke |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:30.59 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:32.23 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asbjørn Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.03 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:37.03 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:37.88 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:38.73 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:42.10 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:48.58 |
+40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amine Djebara |
2008 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende vending 50 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:07:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer Årg. 2010-2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:28.99 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:34.36 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Salskov Iversen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:54.14 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Grensteen Thuesen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Afslut ryg på maven 50 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:07:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Herrer Årg. 2012-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maveliggende vending 50 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-09-2021 12:07:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12:14.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|