Resultater for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
Junior |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus, Danmark |
04-11-2017 |
|
|
|
|
DEN |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha, Qatar |
05-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
|
746 |
26.87 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
|
732 |
27.05 |
+0.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
660 |
27.99 |
+1.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
|
646 |
28.19 |
+1.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
640 |
28.28 |
+1.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
640 |
28.29 |
+1.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
635 |
28.36 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
624 |
28.53 |
+1.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
618 |
28.62 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
|
615 |
28.66 |
+1.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
612 |
28.71 |
+1.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
604 |
28.84 |
+1.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
598 |
28.93 |
+2.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zara Wendel |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
588 |
29.09 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
588 |
29.09 |
+2.22 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
585 |
29.14 |
+2.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
580 |
29.22 |
+2.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristine Barrett |
1998 |
GTI - Greve |
|
579 |
29.25 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
577 |
29.28 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
570 |
29.39 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
556 |
29.64 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
547 |
29.80 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
547 |
29.80 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
544 |
29.85 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
537 |
29.99 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
531 |
30.10 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Astrid Mulipola |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
529 |
30.13 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Thea Mikkelsen |
2005 |
Glostrup Svømmeklub |
|
529 |
30.13 |
+3.26 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
528 |
30.15 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
523 |
30.25 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
522 |
30.26 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
520 |
30.31 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
520 |
30.31 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
520 |
30.31 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
519 |
30.32 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
517 |
30.36 |
+3.49 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
517 |
30.37 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
513 |
30.44 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
510 |
30.50 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
503 |
30.64 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
501 |
30.69 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
499 |
30.72 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
497 |
30.76 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
495 |
30.80 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
491 |
30.89 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
489 |
30.93 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
484 |
31.04 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
480 |
31.13 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
|
478 |
31.18 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
31.28 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mie Ankersen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
471 |
31.33 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
469 |
31.36 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
453 |
31.74 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Marie Elster |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
448 |
31.84 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
448 |
31.85 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
448 |
31.86 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
32.30 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sarah Højlund |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
391 |
33.33 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
340 |
34.92 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-10-2021 18:38:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2021 23:07.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|