Resultater for Øst junior/senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
Junior |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum, Danmark |
20-12-2015 |
|
|
|
|
DEN |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
04-12-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
716 |
28.22 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
630 |
29.45 |
+1.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
603 |
29.88 |
+1.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
597 |
29.98 |
+1.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
590 |
30.09 |
+1.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
587 |
30.14 |
+1.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Nonemaker |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
582 |
30.23 |
+2.01 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
|
575 |
30.35 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
575 |
30.36 |
+2.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
565 |
30.53 |
+2.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
561 |
30.60 |
+2.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
556 |
30.70 |
+2.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ferdinand Wahl |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
555 |
30.72 |
+2.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
Vest-Brøndby |
|
547 |
30.87 |
+2.65 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
547 |
30.87 |
+2.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
545 |
30.91 |
+2.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
542 |
30.96 |
+2.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
537 |
31.06 |
+2.84 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
535 |
31.09 |
+2.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
529 |
31.21 |
+2.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
528 |
31.23 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
|
525 |
31.28 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
|
523 |
31.33 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Høy |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
520 |
31.38 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
518 |
31.44 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
515 |
31.49 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asger Johansen |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
508 |
31.63 |
+3.41 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
507 |
31.65 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicklas Reinstrup |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
498 |
31.85 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
496 |
31.89 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
494 |
31.94 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
490 |
32.02 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
489 |
32.03 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marcus Hiort |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
488 |
32.05 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
488 |
32.06 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alfred Hausting Balslev Jørgen |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
487 |
32.09 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
485 |
32.12 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Julian Birch |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
480 |
32.24 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI-Swim |
|
472 |
32.43 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hector Kaltoft |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
|
468 |
32.51 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oliver Lassen |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
465 |
32.57 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
461 |
32.67 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
457 |
32.77 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
437 |
33.26 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
435 |
33.31 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sebastian Møller-Munkøe |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
429 |
33.47 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
428 |
33.50 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
33.75 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
408 |
34.04 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jacob Koch Larsen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
398 |
34.32 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Victor Møller Klitgaard |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
396 |
34.36 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Morten Hemmingsen |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
374 |
35.02 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Viktor Kristiansen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
371 |
35.11 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW4.4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-10-2021 17:11:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2021 23:06.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|