Resultater for UGP 4, SK Neptun
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3 Söndag
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | SK Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:08.24 | |||||
2 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.67 | 1:08.81 | |||||
3 | Ahmed Zakzouk | 1992 | Järfälla Simsällskap | 32.60 | 1:09.07 | |||||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.55 | 1:11.08 | |||||
5 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.91 | 1:13.79 | |||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.43 | 1:14.42 | |||||
7 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 35.24 | 1:14.97 | |||||
8 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 36.15 | 1:16.75 | |||||
9 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.42 | 1:17.40 | |||||
10 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.44 | 1:18.08 | |||||
11 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.98 | 1:19.14 | |||||
12 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.06 | 1:20.75 | |||||
13 | Samuel Johansson | 1994 | Täby Sim | 40.20 | 1:25.12 | |||||
14 | Niclas Lindegren | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.71 | 1:31.91 | |||||
- | Karim Aamer | 1992 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Gomez | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.71 | 1:09.45 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 34.75 | 1:12.53 | |||||
3 | Love Altin | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.34 | 1:13.43 | |||||
4 | Nils Kalm | 1995 | Järfälla Simsällskap | 35.29 | 1:15.27 | |||||
5 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.20 | 1:15.63 | |||||
6 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.24 | 1:23.67 | |||||
7 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 39.37 | 1:24.69 | |||||
8 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.77 | 1:25.87 | |||||
9 | Calle Eriksson | 1995 | Täby Sim | 39.89 | 1:26.34 | |||||
10 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.72 | 1:27.76 | |||||
11 | Christian Backman | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.46 | 1:29.64 | |||||
12 | Jens Jacob Aabel Nordkvis | 1995 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.93 | 1:30.24 | |||||
13 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.44 | 1:31.43 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.93 | 1:17.75 | |||||
2 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.16 | 1:18.93 | |||||
3 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.68 | 1:19.23 | |||||
4 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 37.79 | 1:19.76 | |||||
5 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 37.55 | 1:20.58 | |||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.91 | 1:20.84 | |||||
7 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.65 | 1:23.14 | |||||
8 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 39.27 | 1:24.67 | |||||
9 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 40.61 | 1:26.16 | |||||
10 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 42.12 | 1:28.48 | |||||
11 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 41.92 | 1:31.32 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.68 | 1:23.16 | |||||
2 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.84 | 1:23.88 | |||||
3 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.81 | 1:24.66 | |||||
4 | Oscar Olsson | 1997 | Järfälla Simsällskap | 40.86 | 1:26.32 | |||||
5 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:28.28 | |||||
6 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.64 | 1:30.67 | |||||
7 | David Wahlquist | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.30 | 1:32.40 | |||||
8 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 43.86 | 1:32.94 | |||||
9 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 44.01 | 1:33.61 | |||||
10 | Sebastian Modin | 1997 | Järfälla Simsällskap | 45.05 | 1:35.09 | |||||
11 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.67 | 1:35.32 | |||||
12 | Sebastian Lazzarin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 44.72 | 1:35.50 | |||||
13 | Simon Svanberg | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.73 | 1:38.68 | |||||
14 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 47.51 | 1:40.66 | |||||
15 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.98 | 1:41.26 | |||||
16 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.47 | 1:45.92 | |||||
17 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.46 | 1:47.04 | |||||
18 | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 52.88 | 1:53.18 | |||||
19 | Erik Sehr | 1999 | Simklubben Neptun | 54.12 | 1:55.11 | |||||
- | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Denis Cumurija | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | DSQ | ||||||
- | Teodor Stensö | 1998 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: IC Control AB | Utskriftstid | 10:14 |