Resultat för UGP 4, SK Neptun
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
16 oktober 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:22 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
16 oktober 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:05.46 |
2:14.93 |
3:25.57 |
|
4:35.18 |
|
2 |
Linnea Näsman |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:07.50 |
2:19.27 |
3:30.24 |
|
4:39.95 |
|
3 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.22 |
2:21.82 |
3:35.27 |
|
4:49.91 |
|
4 |
Nathalie Rege |
1994 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:10.23 |
2:26.24 |
3:43.24 |
|
4:59.92 |
|
5 |
Emma Broberg |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:10.20 |
2:27.36 |
3:45.78 |
|
5:05.20 |
|
6 |
Hedvig Ekmark |
1992 |
Täby Sim |
|
1:13.03 |
2:35.20 |
3:57.79 |
|
5:19.21 |
|
7 |
Malin Wallmon |
1992 |
Täby Sim |
|
1:18.69 |
2:46.40 |
4:14.79 |
|
5:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:04.56 |
2:11.69 |
3:17.58 |
|
4:23.33 |
|
2 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:04.33 |
2:12.12 |
3:19.25 |
|
4:27.99 |
|
3 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:05.06 |
2:13.09 |
3:21.60 |
|
4:31.44 |
|
4 |
Louise Åberg |
1995 |
Täby Sim |
|
1:04.97 |
2:15.23 |
3:26.06 |
|
4:35.27 |
|
5 |
Camilla Svensson |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:08.43 |
2:22.86 |
3:34.59 |
|
4:45.89 |
|
6 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.98 |
2:21.51 |
3:35.96 |
|
4:49.18 |
|
7 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:14.72 |
2:32.07 |
3:48.68 |
|
5:04.66 |
|
8 |
Sara Arpvall |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:13.23 |
2:31.18 |
3:50.61 |
|
5:09.22 |
|
9 |
Helin Rahim |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:10.72 |
2:30.14 |
3:53.29 |
|
5:16.29 |
|
10 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.36 |
2:39.26 |
4:02.30 |
|
5:24.13 |
|
11 |
Line Alfredsson |
1995 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:13.41 |
2:35.98 |
4:01.82 |
|
5:25.44 |
|
12 |
Wilma Tien |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.26 |
2:44.07 |
4:11.23 |
|
5:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
Täby Sim |
|
1:11.08 |
2:26.16 |
3:41.57 |
|
4:55.74 |
|
2 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.52 |
2:31.40 |
3:48.91 |
|
5:06.20 |
|
3 |
Frida Wallentheim |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.19 |
2:33.52 |
3:54.03 |
|
5:11.75 |
|
4 |
Alice Gunnarsson |
1996 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.16 |
2:37.75 |
3:59.51 |
|
5:17.13 |
|
5 |
Madeleine Bergh |
1996 |
Täby Sim |
|
1:17.55 |
2:41.21 |
4:02.64 |
|
5:21.14 |
|
6 |
Louise Nordmark |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.17 |
2:47.88 |
4:16.08 |
|
5:44.33 |
|
7 |
Anahit Askari |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:20.34 |
2:49.14 |
4:18.26 |
|
5:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.84 |
2:21.61 |
3:34.60 |
|
4:46.52 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.23 |
2:23.80 |
3:39.33 |
|
4:54.01 |
|
3 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.46 |
2:26.33 |
3:41.60 |
|
4:56.14 |
|
4 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.91 |
2:29.44 |
3:46.52 |
|
5:03.11 |
|
5 |
Rebecca Rüdén |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:12.65 |
2:30.54 |
3:47.52 |
|
5:03.97 |
|
6 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:14.08 |
2:29.35 |
3:47.41 |
|
5:04.75 |
|
7 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.07 |
2:32.05 |
3:49.83 |
|
5:05.86 |
|
8 |
Vendela Vicko |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.50 |
2:31.20 |
3:50.68 |
|
5:11.01 |
|
9 |
Louise Halldén |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.14 |
2:35.94 |
3:57.62 |
|
5:15.03 |
|
10 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:16.74 |
2:36.97 |
3:57.64 |
|
5:17.04 |
|
11 |
Josefine Gidlöf |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:15.69 |
2:37.80 |
4:00.03 |
|
5:18.84 |
|
12 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:17.11 |
2:40.90 |
4:03.57 |
|
5:21.16 |
|
13 |
Filippa Hegardt |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:15.99 |
2:39.34 |
4:02.67 |
|
5:22.80 |
|
14 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:18.63 |
2:43.98 |
4:09.00 |
|
5:31.90 |
|
15 |
Silan Seydan |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.11 |
2:42.71 |
4:08.83 |
|
5:32.85 |
|
16 |
Vendela Rege |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:17.14 |
2:41.98 |
4:09.08 |
|
5:34.11 |
|
17 |
Alice Sundberg |
1999 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:20.70 |
2:47.91 |
4:13.59 |
|
5:34.23 |
|
18 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:18.85 |
2:46.93 |
4:14.04 |
|
5:35.22 |
|
19 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.81 |
2:46.80 |
4:15.90 |
|
5:38.33 |
|
20 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.13 |
2:51.90 |
4:19.38 |
|
5:45.75 |
|
21 |
Emelie Eriksson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.58 |
2:50.03 |
4:19.45 |
|
5:46.70 |
|
22 |
Miranda Jansson |
1997 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:19.89 |
2:47.82 |
4:17.99 |
|
5:46.82 |
|
23 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
1:27.32 |
3:04.07 |
4:42.85 |
|
6:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
16 oktober 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
16:22 |
|