Resultater for Trollsimmet 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar 14 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.68 |
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakub Bober |
2007 |
Göteborg Sim |
+0.67 |
|
2:37.28 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Feng |
2008 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
|
2:38.66 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Dalqvist |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.82 |
|
2:38.69 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
+0.71 |
|
2:40.76 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Mohammadi |
2007 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
|
2:46.14 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.77 |
|
2:50.21 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.72 |
|
2:50.99 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Ingvarsson |
2008 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.86 |
|
2:51.49 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
|
3:00.58 |
+30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Karlsson |
2007 |
Simklubben S02 |
+0.65 |
|
3:01.09 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tim Damber |
2008 |
Göteborg Sim |
+0.87 |
|
3:03.28 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Ellison |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.66 |
|
3:05.36 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Stenroos |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.62 |
|
3:17.50 |
+47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luke Morolok Baeckstrom |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.65 |
|
3:19.56 |
+49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Kobel |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.69 |
|
3:20.56 |
+50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Landmer |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.79 |
|
3:26.20 |
+56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nataniel Shornicov |
2007 |
Simklubben S02 |
+1.01 |
|
3:27.29 |
+57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Källsbo Brodin |
2008 |
Simklubben S02 |
+1.05 |
|
3:39.03 |
+1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Simklubben S02 |
+0.98 |
|
3:39.87 |
+1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.84 |
|
3:50.67 |
+1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edvard Spangenberg |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.37 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eddie Eriksson |
2009 |
Simklubben 1970 |
+0.73 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-26 09:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.68 |
|
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Sköld |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.67 |
|
2:23.82 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Chen |
2004 |
Göteborg Sim |
+0.75 |
|
2:26.62 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Happe |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.67 |
|
2:29.04 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leon Larsson |
2005 |
Simklubben 1970 |
+0.71 |
|
2:31.93 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Olofsson |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.78 |
|
2:32.80 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.66 |
|
2:33.00 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.73 |
|
2:37.41 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Paulin |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.74 |
|
2:40.90 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Olofsson |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.75 |
|
2:41.62 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.86 |
|
2:50.14 |
+30.84 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Bergsten |
2006 |
Simklubben S02 |
+0.91 |
|
3:24.54 |
+1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-26 09:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 09:20:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
|