Resultater for Madwave Challenge Ringsted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 18 september 2021 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2021 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rajmund Koska | 2003 | Svøm Slagelse Korsør | 29.14 | ||||||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.71 | ||||||
3 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved Svømmeklub | 31.02 | ||||||
4 | Elias Rought | 2003 | Svøm Slagelse Korsør | 31.06 | ||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | Svøm Slagelse Korsør | 31.76 | ||||||
6 | Harald Franck | 2003 | Næstved Svømmeklub | 31.85 | ||||||
7 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 31.99 | ||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Swim Team Taastrup | 32.02 | ||||||
9 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.05 | ||||||
10 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved Svømmeklub | 32.19 | ||||||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup | 32.81 | ||||||
12 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Svøm Slagelse Korsør | 32.95 | ||||||
13 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Svøm Slagelse Korsør | 32.99 | ||||||
14 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup | 33.46 | ||||||
15 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 33.48 | ||||||
16 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 33.90 | ||||||
17 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.49 | ||||||
18 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup | 35.25 | ||||||
19 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.74 | ||||||
20 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Næstved Svømmeklub | 36.21 | ||||||
21 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | ||||||
22 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup | 36.32 | ||||||
23 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 38.22 | ||||||
24 | Tobias Gundelach | 2002 | Swim Team Taastrup | 41.06 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Sigmann Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 32.71 | ||||||
2 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup | 36.56 | ||||||
3 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 37.38 | ||||||
4 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.00 | ||||||
5 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup | 39.53 | ||||||
6 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 40.00 | ||||||
7 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup | 40.36 | ||||||
8 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup | 44.25 | ||||||
9 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup | 44.68 | ||||||
10 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.04 | ||||||
11 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 45.84 | ||||||
12 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 47.39 | ||||||
13 | Karl Rosenkilde Ebbe | 2007 | Svømmeklubben Syd | 49.83 | ||||||
- | Mathias William Bjerre | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw7.6 | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | Næstved Svømmeklub | 43.99 | ||||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 45.40 | ||||||
3 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.71 | ||||||
4 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 46.70 | ||||||
5 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.81 | ||||||
6 | Villads Sigmann Dreyer | 2010 | Kalundborg SK | 48.48 | ||||||
7 | Hubert Nissen | 2011 | Næstved Svømmeklub | 48.76 | ||||||
8 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 49.08 | ||||||
9 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 49.84 | ||||||
10 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | Næstved Svømmeklub | 50.25 | ||||||
11 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 51.36 | ||||||
12 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 51.70 | ||||||
13 | Gabriel Sukkot | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 53.41 | ||||||
14 | Bertram Hallberg | 2009 | Rønne Svømme Klub | 55.25 | ||||||
15 | Filip Nielsen | 2010 | Rønne Svømme Klub | 56.41 | ||||||
16 | Villads Westen Tingsted | 2011 | Svømmeklubben Syd | 58.73 | ||||||
17 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved Svømmeklub | 59.40 | ||||||
18 | Mikkel Skytte Nielsen | 2010 | Svømmeklubben Syd | 1:05.90 | ||||||
19 | Viggo Rosenkilde Ebbe | 2010 | Svømmeklubben Syd | 1:06.70 | ||||||
20 | David Sørensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.72 | ||||||
21 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | Kalundborg SK | 1:14.05 | ||||||
- | Linus Paustian | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw7.6 | |||||
- | Noah Sukkot | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw7.2 | |||||
- | Vitus L. Vilsholm | 2009 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sw7.2 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |