Resultater for Sum-Sim region 3 Stockholm
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | SUM-SIM Region 2010 (25m) | Utskriftsdatum | 13 november 2010 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | SSF/Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 17, 100m Frisim F 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | DIST | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.03 | 59.78 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 28.67 | 1:00.29 | |||||
3 | Milana Salih | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.07 | 1:00.44 | |||||
4 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.16 | 1:02.16 | |||||
5 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 30.32 | 1:02.91 | |||||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 29.93 | 1:03.43 | |||||
7 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.18 | 1:04.56 | |||||
8 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.86 | 1:04.90 | |||||
9 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.54 | 1:05.06 | |||||
10 | Filippa Hegardt | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.40 | 1:05.28 | |||||
11 | Vendela Vicko | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.58 | 1:05.30 | |||||
12 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.29 | 1:05.31 | |||||
13 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.99 | 1:05.33 | |||||
14 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 31.76 | 1:05.53 | |||||
15 | Elin Talback | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.06 | 1:05.68 | |||||
16 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.05 | 1:05.89 | |||||
17 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.94 | 1:06.20 | |||||
18 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.06 | 1:06.44 | |||||
19 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:06.78 | |||||
20 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 31.47 | 1:06.80 | |||||
21 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.97 | 1:06.91 | |||||
22 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.36 | 1:06.98 | |||||
23 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.11 | 1:07.28 | |||||
24 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.90 | 1:07.88 | |||||
24 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.35 | 1:07.88 | |||||
26 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 32.47 | 1:07.99 | |||||
27 | Erica Christensen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.22 | 1:08.45 | |||||
28 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.68 | 1:08.58 | |||||
29 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.68 | 1:08.75 | |||||
30 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 32.23 | 1:08.94 | |||||
31 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.39 | 1:09.12 | |||||
31 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 33.02 | 1:09.12 | |||||
33 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.51 | 1:09.39 | |||||
34 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.13 | 1:09.54 | |||||
35 | Silan Seydan | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.45 | 1:10.21 | |||||
36 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 34.06 | 1:10.26 | |||||
37 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.34 | 1:10.73 | |||||
38 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.94 | 1:11.06 | |||||
39 | Freja Törnquist | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 34.98 | 1:12.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 13 november 2010 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |