Results for SVØM GRANDPRIX 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
SVØM Grandprix 2021 |
|
Udskriftsdato |
03 juli 2021 |
|
|
Stævne by |
Solrød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 juli 2021 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 11-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 11-11-2016 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
517 |
1:08.72 |
2:22.28 |
3:44.27 |
|
4:52.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
501 |
1:05.23 |
2:24.84 |
3:47.33 |
|
4:55.45 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Nikolajsen |
2005 |
|
485 |
1:07.63 |
2:23.98 |
3:49.07 |
|
4:58.85 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicolas Duvander |
2005 |
|
472 |
1:06.03 |
2:24.82 |
3:49.26 |
|
5:01.54 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thor Bruun Bisgaard |
2005 |
|
470 |
1:08.29 |
2:23.53 |
3:50.94 |
|
5:01.89 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
August Høy |
2005 |
|
452 |
1:09.46 |
2:28.94 |
3:53.67 |
|
5:05.75 |
|
|
Næstved Svømmeklub |
5:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
452 |
1:08.03 |
2:26.44 |
3:58.03 |
|
5:05.90 |
|
|
Herlev Svømning |
5:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Asger Als Olsen |
2004 |
|
438 |
1:09.10 |
2:30.72 |
3:58.28 |
|
5:09.00 |
|
|
Kolding SK |
5:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Erdmann Christensen |
2005 |
|
429 |
1:10.38 |
2:28.97 |
3:59.10 |
|
5:11.22 |
|
|
DeltaSwim |
5:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
|
407 |
1:15.39 |
2:35.37 |
4:05.55 |
|
5:16.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
5:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
|
397 |
1:12.37 |
2:34.32 |
4:04.45 |
|
5:19.45 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
03 juli 2021 |
Licens til Solrød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|