Resultater for Handelsbaken Gran-Prix
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Grand-Prix 2010 | Udskriftsdato | 20 november 2010 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2010 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 33.69 | 1:10.69 | |||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 36.07 | 1:13.14 | |||||
3 | Lena Lykke Hansen | 1993 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.85 | 1:18.41 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.82 | 1:10.15 | |||||
2 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.96 | 1:11.06 | |||||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 35.21 | 1:11.80 | |||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 36.15 | 1:13.19 | |||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.01 | 1:19.06 | |||||
6 | Sandra Bram | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.17 | 1:19.80 | |||||
7 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.40 | 1:20.94 | |||||
8 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.47 | 1:28.47 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.53 | 1:11.96 | |||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.59 | 1:12.86 | |||||
3 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.32 | 1:15.19 | |||||
4 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.20 | 1:21.02 | |||||
5 | Cathrine Stabelfeld | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 37.96 | 1:21.21 | |||||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.33 | 1:23.22 | |||||
7 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | 1:23.30 | |||||
8 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.46 | 1:24.84 | |||||
9 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.82 | 1:25.30 | |||||
10 | Christina Lxth Andersen | 1997 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.75 | 1:27.08 | |||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.66 | 1:36.43 | |||||
12 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 47.01 | 1:36.48 | |||||
- | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
- | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svøm på mave v/50m | |||||
- | Stephanie Højgaard | 1997 | Videbæk Svømme Club | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.80 | 1:13.54 | |||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.17 | 1:22.47 | |||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.31 | 1:24.21 | |||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.49 | 1:24.35 | |||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.60 | 1:27.25 | |||||
6 | Gry Nikolejsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.72 | 1:29.75 | |||||
7 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 44.15 | 1:29.81 | |||||
8 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.22 | 1:29.94 | |||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.44 | 1:31.58 | |||||
10 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.15 | 1:33.19 | |||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 47.00 | 1:34.50 | |||||
12 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.64 | 1:35.92 | |||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 47.95 | 1:37.34 | |||||
14 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.84 | 1:39.27 | |||||
15 | Camilla Rasmussen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 48.96 | 1:39.36 | |||||
16 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 48.41 | 1:39.46 | |||||
17 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.54 | 1:40.16 | |||||
18 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 48.59 | 1:41.35 | |||||
19 | Cecilie Bisgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.12 | 1:42.74 | |||||
20 | Amalie Schmidt | 1998 | Herning Svømmeklub | 52.82 | 1:46.16 | |||||
- | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev.50m | |||||
- | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev.75m | |||||
- | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | glid på mave v/25m | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.51 | 1:26.65 | |||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.41 | 1:32.07 | |||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.41 | 1:35.01 | |||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 49.76 | 1:38.64 | |||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 47.52 | 1:39.28 | |||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 49.13 | 1:40.69 | |||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.07 | 1:42.54 | |||||
8 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.53 | 1:45.90 | |||||
9 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:03.21 | 2:06.27 | |||||
10 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:04.47 | 2:14.68 | |||||
11 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:34.20 | 3:21.30 | |||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej berør v/50m | |||||
- | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 20 november 2010 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 14:04 |