Resultat för Øst Børnemedley
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 499 | 39.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.45 | |||||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | 493 | 39.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
3 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 465 | 40.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.99 | |||||||||
4 | Anna Staal | 2009 | 417 | 41.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.27 | |||||||||
5 | Augusta Bollmann | 2009 | 417 | 41.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.97 | |||||||||
6 | Josephine S. Christensen | 2009 | 413 | 41.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.67 | |||||||||
7 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 412 | 41.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.71 | |||||||||
8 | Emma Mollerup | 2009 | 404 | 41.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
9 | Emma Mcpherran | 2009 | 353 | 43.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
10 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 350 | 43.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
11 | Caroline Stefansen | 2009 | 338 | 44.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.47 | |||||||||
12 | Alberte Hansen | 2009 | 330 | 44.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | |||||||||
13 | Ella Strange | 2009 | 314 | 45.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 313 | 45.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
15 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 310 | 45.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
15 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 310 | 45.81 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
17 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 308 | 45.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.33 | |||||||||
18 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 305 | 46.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.33 | |||||||||
19 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 304 | 46.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.17 | |||||||||
20 | Emma Nørskov | 2009 | 296 | 46.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.53 | |||||||||
21 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 295 | 46.55 | ||||||
A6 JGI-Swim | 47.65 | |||||||||
22 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 295 | 46.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
23 | Andrea Lage | 2009 | 292 | 46.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
24 | Rosa Toft | 2009 | 291 | 46.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.99 | |||||||||
25 | Esther Bang Laursen | 2009 | 291 | 46.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.82 | |||||||||
26 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 290 | 46.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.21 | |||||||||
27 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 288 | 46.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.81 | |||||||||
28 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 284 | 47.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
29 | Signe Grynnerup | 2009 | 261 | 48.49 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 54.33 | |||||||||
30 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 251 | 49.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.27 | |||||||||
31 | Vega Deneke Kure | 2009 | 248 | 49.33 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.38 | |||||||||
32 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | 214 | 51.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 56.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 13:03 |