Resultat för Øst Børnemedley
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 522 | 33.26 | 1:07.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.28 | |||||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | 457 | 33.65 | 1:10.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.28 | |||||||||
3 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 442 | 33.02 | 1:11.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
4 | Asta Lukowski | 2010 | 408 | 34.71 | 1:13.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 391 | 35.86 | 1:14.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
6 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 354 | 36.49 | 1:17.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.88 | |||||||||
7 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 354 | 36.17 | 1:17.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
8 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 352 | 36.23 | 1:17.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.95 | |||||||||
9 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 345 | 38.30 | 1:17.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.34 | |||||||||
10 | Victoria Dolling | 2010 | 340 | 36.76 | 1:18.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.75 | |||||||||
11 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 334 | 36.80 | 1:18.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
12 | Nia Sommer | 2010 | 334 | 37.36 | 1:18.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
13 | Josephine Esther Glad | 2010 | 327 | 36.67 | 1:19.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
14 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 325 | 37.12 | 1:19.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.44 | |||||||||
15 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 323 | 38.81 | 1:19.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.13 | |||||||||
16 | Nora Stølsgård | 2010 | 316 | 36.98 | 1:20.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.28 | |||||||||
17 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 314 | 36.87 | 1:20.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
18 | Emilie Jakobsen | 2010 | 310 | 37.49 | 1:20.55 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
19 | Silke Holtz | 2010 | 308 | 37.31 | 1:20.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.25 | |||||||||
20 | Madicken Markussen | 2010 | 300 | 38.98 | 1:21.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.07 | |||||||||
21 | Annika Skovgren | 2010 | 298 | 38.88 | 1:21.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.74 | |||||||||
22 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 294 | 38.15 | 1:21.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.52 | |||||||||
23 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 289 | 37.44 | 1:22.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
24 | Victoria Nørgaard | 2010 | 287 | 38.56 | 1:22.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
25 | Kristina Dragieva | 2010 | 282 | 39.09 | 1:23.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
26 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 273 | 40.04 | 1:23.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
27 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 270 | 39.55 | 1:24.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.53 | |||||||||
28 | Cecilie Grave | 2010 | 264 | 39.94 | 1:24.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.06 | |||||||||
29 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 259 | 39.78 | 1:25.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.43 | |||||||||
30 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 245 | 40.18 | 1:27.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
31 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 242 | 39.81 | 1:27.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.38 | |||||||||
32 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 229 | 42.13 | 1:29.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |