Tulokset Åbne Københavnske Masters
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-06 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 90 - 94 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lis Knutzen | 1920 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | 2:47.93 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 65 - 69 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Lyngby Svømmeklub | 38.01 | 1:18.77 | |||||
2 | Margit Ohlsson | 1945 | Polisens IF | 37.46 | 1:19.86 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 60 - 64 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Hellas Simklubb | 34.89 | 1:13.36 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 55 - 59 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gerda Joswig | 1955 | Barsinghausen | 38.62 | 1:19.73 | |||||
2 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 40.16 | 1:25.54 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 50 - 54 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Marie Lennheden | 1957 | Simklubben Laxen | 33.53 | 1:10.35 | |||||
2 | Gina Berliner | 1956 | Växjö Simsällskap | 35.06 | 1:14.92 | |||||
3 | Gry Solberg | 1960 | Oslo Idrettslag | 36.57 | 1:15.53 | |||||
4 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 40.93 | 1:26.98 | |||||
5 | Else Møller | 1958 | GI-40 Hermes | 41.83 | 1:28.79 | |||||
6 | Lone Hessilt | 1956 | Glostrup Svømme Klub | 45.95 | 1:40.09 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 45 - 49 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 29.28 | 1:00.89 | |||||
2 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | 1:07.96 | |||||
3 | Tone Westby | 1964 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.30 | 1:08.16 | |||||
4 | Karin Elmberg | 1965 | Kristiansand Svømmeklubb | 33.12 | 1:08.98 | |||||
5 | Kicki Molin | 1964 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.39 | 1:09.01 | |||||
6 | Tine Ottosen | 1965 | Helsingør Svømmeklub | 35.28 | 1:14.17 | |||||
7 | Marie Sjöberg | 1962 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | 1:14.36 | |||||
8 | Dorothee Hausmann | 1964 | Rostock Masters | 38.67 | 1:22.63 | |||||
9 | Kjersti Læknes | 1964 | Team Msk | 43.43 | 1:28.91 | |||||
- | Katarina Erixon | 1962 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 40 - 44 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Merete Løvberg | 1967 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.99 | 1:00.68 | |||||
2 | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.07 | 1:03.77 | |||||
3 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka SS | 31.18 | 1:04.89 | |||||
4 | Trine Aasland Sekkesæter | 1967 | Ro-Ma | 31.81 | 1:05.46 | |||||
5 | Marie Holmberg | 1969 | Kungsbacka SS | 31.69 | 1:07.15 | |||||
6 | Martina Nicolaisen | 1969 | Team Msk | 31.69 | 1:07.68 | |||||
7 | Birgit Dønnum Jensen | 1967 | Eidsvoll Svømmeklubb | 33.32 | 1:08.32 | |||||
8 | Christine Elingfors | 1967 | Växjö Simsällskap | 34.15 | 1:11.51 | |||||
9 | Bente Holm Gottlieb | 1966 | Hørsholm Svømmeforening | 34.74 | 1:12.42 | |||||
10 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Berlevåg | 36.48 | 1:14.33 | |||||
11 | Åsa Österberg | 1969 | Linköpings Allmänna SS | 36.72 | 1:15.15 | |||||
12 | Helen Haas | 1968 | Agfs Svømmeafdeling | 45.41 | 1:35.59 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 35 - 39 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malin Nilsson | 1973 | Göteborg Sim | 30.08 | 1:03.70 | |||||
2 | Cecilia Kentell | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.35 | 1:03.73 | |||||
3 | Maria B. Knudsen | 1974 | U.S.G | 31.05 | 1:04.50 | |||||
4 | Lourette Griphem | 1972 | Simklubben Elfsborg | 32.74 | 1:09.15 | |||||
5 | Mia Finnemann Schultz | 1972 | Allerød Svømmeklub | 40.12 | 1:23.36 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 30 - 34 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Vitazka | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.73 | 1:00.04 | |||||
2 | Nathalie Andersson | 1979 | Simklubben Triton | 29.45 | 1:01.41 | |||||
3 | Marianne Fuglestveit | 1976 | Masters Sørlandet | 30.10 | 1:02.55 | |||||
4 | Anna Olsson | 1978 | Göteborg Sim | 30.09 | 1:03.62 | |||||
5 | Johanna Johansson | 1978 | Täby Sim | 31.38 | 1:05.68 | |||||
6 | Marion Degerstøm | 1977 | Ro-Ma | 31.50 | 1:07.60 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 25 - 29 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund Tietze | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.93 | 57.78 | |||||
2 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 29.74 | 1:01.85 | |||||
3 | Nina Rudkjær Jørgensen | 1985 | Gentofte Svømme Klub | 30.58 | 1:03.57 | |||||
4 | Valerie Gregoire | 1984 | Rostock Masters | 31.40 | 1:06.39 | |||||
5 | Sisse Birk Wulff | 1984 | U.S.G | 32.05 | 1:08.26 | |||||
6 | Sofia Höglund | 1982 | Simklubben Triton | 32.22 | 1:08.80 | |||||
7 | Carina Herz | 1983 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.29 | 1:08.82 | |||||
8 | Johanne Bak | 1981 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 33.80 | 1:09.95 | |||||
9 | Lisbeth Kristin Bjørnø | 1985 | Ro-Ma | 33.76 | 1:10.02 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:22 |