Resultater for Åbne Københavnske Masters
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-06 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 280 - 319 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oslo IL | 283 | Oslo Idrettslag | 3:52.35 | ||||||
Sverre Bryne | 1919 | 1:14.54 | 1:14.54 | |||||||
Grethe Solberg Larsen | 1952 | 46.37 | 2:00.91 | |||||||
Øyvind Arentz | 1950 | 40.15 | 2:41.06 | |||||||
Beret Bryne | 1928 | 1:11.29 | 3:52.35 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 200 - 239 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eidsvoll Svømmeklubb 2 | 200 | Eidsvoll Svømmeklubb | 2:15.79 | ||||||
Beda Lerirvaag | 1964 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Bjørn Ove Myrvang | 1952 | 37.92 | 1:11.89 | |||||||
Birgit Dønnum Jensen | 1967 | 34.84 | 1:46.73 | |||||||
Ole Jan Halvorsen | 1957 | 29.06 | 2:15.79 | |||||||
2 | Oslo IL | 212 | Oslo Idrettslag | 2:24.90 | ||||||
Jan Haakonsen | 1955 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Wenche Lydersen | 1954 | 43.90 | 1:21.02 | |||||||
Thomas Wikberg | 1967 | 29.96 | 1:50.98 | |||||||
Gry Solberg | 1960 | 33.92 | 2:24.90 | |||||||
3 | Hs Oldies | 203 | Helsingborgs Simsällskap | 2:29.70 | ||||||
Lennart Sjöholm | 1954 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Mats Örth | 1955 | 39.18 | 1:18.16 | |||||||
Marie Sjöberg | 1962 | 39.07 | 1:57.23 | |||||||
Anna Bjelm | 1966 | 32.47 | 2:29.70 | |||||||
4 | Masters Sørlandet D | 202 | Masters Sørlandet | 2:35.12 | ||||||
Øystein Grytten | 1958 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Anett Benham | 1964 | 39.08 | 1:27.13 | |||||||
Frank Carstensen | 1955 | 34.47 | 2:01.60 | |||||||
Eva Marit Gaukstad | 1962 | 33.52 | 2:35.12 | |||||||
5 | Lyngby Dynamit | 208 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.52 | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Anita Reeh | 1966 | 50.05 | 1:30.28 | |||||||
Tore Vulpius | 1961 | 37.68 | 2:07.96 | |||||||
Anders Jacobsen | 1962 | 32.56 | 2:40.52 | |||||||
6 | Bom Mix | 215 | Bergen og Omegn Masters | 2:41.30 | ||||||
Aage Richard Nieslen | 1957 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | 48.76 | 1:32.25 | |||||||
Carsten Wangsmo | 1953 | 33.34 | 2:05.59 | |||||||
Marit Trå Hernes | 1958 | 35.71 | 2:41.30 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 160 - 199 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen Lag 1 | 160 | Simklubben Laxen | 2:06.98 | ||||||
Jonas Anderud | 1971 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Göran Gustavsson | 1968 | 32.75 | 1:03.13 | |||||||
Annika Morin Gustavsson | 1971 | 31.84 | 1:34.97 | |||||||
Ann-Marie Lennheden | 1957 | 32.01 | 2:06.98 | |||||||
2 | Hs Mix | 167 | Helsingborgs Simsällskap | 2:07.04 | ||||||
Helena Åberg | 1971 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Mats Möller | 1967 | 35.63 | 1:08.41 | |||||||
Pia Möller | 1968 | 33.35 | 1:41.76 | |||||||
Anders Rasmusson | 1967 | 25.28 | 2:07.04 | |||||||
3 | Roma Mix | 179 | Ro-Ma | 2:16.65 | ||||||
Aril Bråten | 1966 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Rune Trettenes | 1969 | 35.14 | 1:07.88 | |||||||
Inger Arctander | 1966 | 34.31 | 1:42.19 | |||||||
Unni S. Priscilla | 1960 | 34.46 | 2:16.65 | |||||||
4 | Danderyds Mix | 192 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:17.67 | ||||||
Kicki Molin | 1964 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Anders Engstrand | 1958 | 41.57 | 1:19.03 | |||||||
Henrik Bodén | 1959 | 30.46 | 1:49.49 | |||||||
Maria Gustafsson | 1967 | 28.18 | 2:17.67 | |||||||
5 | Birkerød Medley Mix | 177 | Birkerød Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
Lars Lund | 1966 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Pia Alexandersen | 1973 | 38.62 | 1:13.02 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 32.46 | 1:45.48 | |||||||
Lars Peder Haahr | 1959 | 34.00 | 2:19.48 | |||||||
6 | Stenungsund | 160 | S77 Stenungsund | 2:19.79 | ||||||
Annika Svanberg | 1962 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Katarina Hallerstedt | 1966 | 42.07 | 1:19.25 | |||||||
Nicklas Täck | 1972 | 31.35 | 1:50.60 | |||||||
Lukas Jönsson | 1982 | 29.19 | 2:19.79 | |||||||
7 | Täby Sim 160S | 177 | Täby Sim | 2:21.69 | ||||||
Camilla Thuné | 1967 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Per-Ola Skoglund | 1969 | 36.98 | 1:14.90 | |||||||
Andreas Tunmar | 1982 | 34.03 | 1:48.93 | |||||||
Lotta Tunmar | 1958 | 32.76 | 2:21.69 | |||||||
8 | Lass | 188 | Linköpings Allmänna SS | 2:21.84 | ||||||
Anette Philipsson | 1965 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Göran Fält | 1963 | 34.90 | 1:07.53 | |||||||
Lars Nielsen | 1955 | 40.19 | 1:47.72 | |||||||
Åsa Österberg | 1969 | 34.12 | 2:21.84 | |||||||
9 | Rostock Masters | 165 | Rostock Masters | 2:22.40 | ||||||
Valerie Gregoire | 1984 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Dorothee Hausmann | 1964 | 46.98 | 1:22.03 | |||||||
Dirk Pröber | 1962 | 33.29 | 1:55.32 | |||||||
Karsten Siewert | 1969 | 27.08 | 2:22.40 | |||||||
10 | Eidsvoll Svømmeklubb | 191 | Eidsvoll Svømmeklubb | 2:26.58 | ||||||
Inger J. Dønnum Jensen | 1969 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Joa Lysgård | 1954 | 47.36 | 1:26.88 | |||||||
Eirik Vågshaug | 1958 | 31.59 | 1:58.47 | |||||||
Bjarte Nævdal | 1968 | 28.11 | 2:26.58 | |||||||
11 | Allerød Mix | 194 | Allerød Svømmeklub | 2:30.18 | ||||||
Jannick Ajslev | 1974 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Jette Lorich | 1949 | 46.62 | 1:19.69 | |||||||
Mia Finnemann Schultz | 1972 | 27.79 | 1:47.48 | |||||||
Olav Ryan | 1951 | 42.70 | 2:30.18 | |||||||
12 | Hørsholm | 169 | Hørsholm Svømmeforening | 2:33.72 | ||||||
Bente Holm Gottlieb | 1966 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Hanne Gosvig Ladegaard | 1968 | 39.18 | 1:24.39 | |||||||
Jakob Kirkegaard | 1970 | 37.57 | 2:01.96 | |||||||
Steen Hasselbalch | 1969 | 31.76 | 2:33.72 | |||||||
- | Masters Sørlandet C2 | 187 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
Bjørn Berthelsen | 1968 | |||||||||
Svein Hobbesland | 1958 | |||||||||
Christin Fast Andersen | 1967 | |||||||||
Irene Eriksen | 1960 | DNS | ||||||||
- | Sim Team Engelholm | 194 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | Tyvstart | |||||
Maarit Nilsson | 1974 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Benedicte Frölich | 1964 | 44.81 | 1:24.19 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 120 - 159 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Mix | 140 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.81 | ||||||
Nina Rudkjær Jørgensen | 1985 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Henrik Frandsen | 1980 | 33.69 | 1:07.55 | |||||||
Mark Vogel | 1970 | 26.81 | 1:34.36 | |||||||
Ellen Garne | 1965 | 30.45 | 2:04.81 | |||||||
2 | Master Mix B Næstved | 157 | Næstved IF | 2:10.12 | ||||||
Sanne Juel | 1965 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Christian A. Frederiksen | 1981 | 31.72 | 1:08.16 | |||||||
Tine Carstensen | 1962 | 34.07 | 1:42.23 | |||||||
Søren Drost | 1975 | 27.89 | 2:10.12 | |||||||
3 | SK Triton Lag 1 | 143 | Simklubben Triton | 2:10.23 | ||||||
Lennart Fritzon | 1968 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 34.74 | 1:09.14 | |||||||
Nathalie Andersson | 1979 | 31.00 | 1:40.14 | |||||||
Sofia Höglund | 1982 | 30.09 | 2:10.23 | |||||||
4 | Msk Mixed | 153 | Team Msk | 2:19.16 | ||||||
Rune Myhrvold | 1969 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Ellen Åsgard | 1966 | 41.55 | 1:15.56 | |||||||
Audun Nilsen | 1983 | 33.67 | 1:49.23 | |||||||
Martina Nicolaisen | 1969 | 29.93 | 2:19.16 | |||||||
- | Agf Masters B | 157 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Dorte Overbeck | 1978 | |||||||||
Jan Farving | 1970 | |||||||||
Henrik Egekvist | 1967 | |||||||||
Helen Haas | 1968 | DNS | ||||||||
- | Usg Mix B | 121 | U.S.G | DSQ | Tyvstart | |||||
Andreas Overbeck Petersen | 1983 | 28.26 | 28.26 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler 100 - 119 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Mix A | 100 | U.S.G | 2:12.37 | ||||||
Rune Solvang | 1980 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Karen T. Andersen | 1981 | 41.94 | 1:15.17 | |||||||
Anders Krygell | 1982 | 26.73 | 1:41.90 | |||||||
Sisse Birk Wulff | 1984 | 30.47 | 2:12.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:23 |