Results for Vest Ã…rgangsmesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 12
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 28 juni 2021 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2021 |
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 694 | 29.80 | 1:03.05 | 1:44.57 | 2:15.50 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:21.94 | |||||||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 672 | 30.23 | 1:04.78 | 1:45.33 | 2:17.00 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:22.31 | |||||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | 625 | 30.50 | 1:05.58 | 1:46.90 | 2:20.33 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.38 | |||||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | 618 | 29.56 | 1:05.49 | 1:47.45 | 2:20.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.27 | |||||||||
5 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | 615 | 30.67 | 1:07.84 | 1:48.38 | 2:21.07 | |||
Herning Svømmeklub | 2:25.63 | |||||||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | 611 | 29.62 | 1:07.55 | 1:48.42 | 2:21.40 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:27.16 | |||||||||
7 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | 609 | 28.85 | 1:05.67 | 1:49.47 | 2:21.51 | |||
DeltaSwim | 2:22.41 | |||||||||
8 | Kasper Cludts | 2006 | 593 | 31.28 | 1:10.17 | 1:48.35 | 2:22.82 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:26.58 | |||||||||
9 | Julius Schier | 2006 | 590 | 29.34 | 1:07.24 | 1:48.03 | 2:23.05 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:28.95 | |||||||||
10 | Johan H Brorson | 2006 | 578 | 31.75 | 1:10.04 | 1:51.70 | 2:23.98 | |||
Swim Team Neptun | 2:34.70 | |||||||||
11 | Kasper Petersen | 2006 | 566 | 30.24 | 1:07.33 | 1:50.12 | 2:24.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.62 | |||||||||
12 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 563 | 32.00 | 1:08.05 | 1:51.31 | 2:25.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.64 | |||||||||
13 | Christian Stilling | 2006 | 560 | 30.74 | 1:09.31 | 1:51.47 | 2:25.50 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:30.66 | |||||||||
14 | Ludvig L. Møller | 2006 | 557 | 30.30 | 1:08.91 | 1:51.18 | 2:25.83 | |||
H2Odense | 2:27.92 | |||||||||
15 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 550 | 29.41 | 1:06.21 | 1:51.93 | 2:26.41 | |||
Aars Svømmeklub | 2:54.13 | |||||||||
16 | Anders Hansen | 2006 | 532 | 31.23 | 1:11.79 | 1:55.51 | 2:28.02 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:31.22 | |||||||||
17 | Gustav Dyrbye | 2006 | 522 | 31.51 | 1:09.86 | 1:54.53 | 2:28.95 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.65 | |||||||||
18 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 521 | 30.70 | 1:09.30 | 1:54.25 | 2:29.04 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:29.39 | |||||||||
19 | Hjalte Nederby Staun | 2006 | 516 | 29.98 | 1:06.81 | 1:50.18 | 2:29.61 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. | 2:28.87 | |||||||||
20 | Tobias Wemmelund | 2006 | 514 | 30.37 | 1:08.33 | 1:52.94 | 2:29.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
21 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 511 | 32.63 | 1:12.05 | 1:57.62 | 2:30.07 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
22 | Jacob Timmermand | 2006 | 510 | 30.85 | 1:11.26 | 1:55.31 | 2:30.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.54 | |||||||||
23 | Anders Bank Hansen | 2006 | 504 | 31.33 | 1:10.17 | 1:56.81 | 2:30.70 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.59 | |||||||||
24 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 504 | 31.69 | 1:10.08 | 1:54.38 | 2:30.77 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.32 | |||||||||
25 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 500 | 32.54 | 1:11.23 | 1:55.52 | 2:31.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.34 | |||||||||
26 | Oskar Foss | 2006 | 497 | 31.04 | 1:07.71 | 1:53.97 | 2:31.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.81 | |||||||||
27 | Zilas Vilsen | 2006 | 492 | 32.31 | 1:12.51 | 1:57.40 | 2:31.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.55 | |||||||||
28 | Tobias Damsgaard | 2006 | 491 | 31.78 | 1:10.17 | 1:55.37 | 2:32.01 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
29 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | 487 | 31.14 | 1:10.78 | 1:53.60 | 2:32.44 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. | 2:33.46 | |||||||||
30 | Nikolaj Rasmussen | 2006 | 481 | 30.04 | 1:09.66 | 1:57.50 | 2:33.08 | |||
Odder Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
31 | Oliver Heuer | 2006 | 480 | 30.81 | 1:10.60 | 1:57.19 | 2:33.19 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.75 | |||||||||
32 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 479 | 32.53 | 1:15.12 | 2:00.19 | 2:33.35 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.22 | |||||||||
33 | Jonas Mathiasen | 2006 | 475 | 30.71 | 1:11.33 | 1:56.61 | 2:33.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.35 | |||||||||
34 | David Hansen Hobolth | 2006 | 457 | 34.32 | 1:14.43 | 1:59.34 | 2:35.72 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.54 | |||||||||
35 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 454 | 31.93 | 1:09.98 | 1:59.59 | 2:36.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.49 | |||||||||
36 | Karl B. Jørgensen | 2006 | 454 | 32.70 | 1:11.48 | 1:59.34 | 2:36.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:36.61 | |||||||||
37 | Rasmus Olsen | 2006 | 446 | 33.61 | 1:13.86 | 2:01.31 | 2:37.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:49.09 | |||||||||
38 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 439 | 33.96 | 1:11.52 | 1:59.64 | 2:37.79 | |||
H2Odense | 2:37.87 | |||||||||
39 | Christian N. Christensen | 2006 | 436 | 32.62 | 1:16.41 | 2:03.77 | 2:38.24 | |||
Kolding SK | 2:43.09 | |||||||||
40 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 435 | 32.83 | 1:13.76 | 2:02.18 | 2:38.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.84 | |||||||||
41 | Marcus Diego Bach | 2006 | 430 | 32.44 | 1:15.24 | 2:01.51 | 2:38.95 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:54.10 | |||||||||
42 | Sebastian Langvad | 2006 | 424 | 33.25 | 1:12.80 | 2:01.99 | 2:39.61 | |||
Lyseng IF | 2:43.10 | |||||||||
- | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DNF | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:33.81 | |||||||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Akut syg | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.06 | |||||||||
- | Anton Egholm Husted | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:36.02 | |||||||||
- | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DSQ | SW 9.1 | ||||||
H.G.F. Svømning | 2:52.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 juni 2021 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:15 |