Tulokset II Oskareiden jatkot
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 6, 2021 to kesä 6, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset 15 ja nuoremmat - Final |
|
|
SR |
1:58.68 |
|
|
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Helsinki |
28.6.2009 |
|
|
|
|
NEM A |
2:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
0.73 |
574 |
2:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.49 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
0.82 |
493 |
2:22.99 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.20 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
491 |
2:23.12 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.82 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
0.72 |
476 |
2:24.64 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
0.71 |
468 |
2:25.42 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.14 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iines Kuvaja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
0.88 |
426 |
2:30.10 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyyne Tuomi |
2007 |
Keuruun Toverit |
0.72 |
412 |
2:31.76 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.53 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
0.93 |
373 |
2:36.88 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.24 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
0.76 |
373 |
2:36.94 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.14 |
(-7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
0.82 |
365 |
2:38.04 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.56 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
356 |
2:39.29 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.32 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
0.64 |
294 |
2:49.73 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.64 |
(-24.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
209 |
3:10.36 |
+54.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.40 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amelia Suvanto |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
0.72 |
130 |
3:42.60 |
+1:26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.51 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.6.2021 14:22:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
SR |
1:58.68 |
|
|
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi (FIN) |
Helsinki |
28.6.2009 |
|
|
|
|
NEM A |
2:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
2:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
0.55 |
596 |
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.44 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noora Pätiälä |
2004 |
Uinti Tampere |
0.86 |
348 |
2:40.48 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.11 |
(+10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gitta Pekonen |
2003 |
Uinti Tampere |
0.75 |
254 |
2:58.27 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.13 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.6.2021 14:22:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-06-2021 14:23:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|