Resultat för DM-L og DMJ-L
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
8. jul 2021 to 11. jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer Junior - Finale |
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
|
|
Junior |
1:02.21 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
636 |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.81 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
622 |
1:06.60 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
593 |
1:07.67 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
593 |
1:07.69 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
592 |
1:07.72 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Rought |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
566 |
1:08.74 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Bang Clausen |
2003 |
H2Odense |
|
561 |
1:08.96 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Lyseng IF |
|
557 |
1:09.12 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
543 |
1:09.68 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
543 |
1:09.70 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
|
529 |
1:10.31 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
529 |
1:10.33 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
528 |
1:10.35 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
521 |
1:10.66 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Svenningsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
520 |
1:10.72 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
519 |
1:10.76 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Feldskov |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
|
516 |
1:10.90 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
515 |
1:10.95 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
504 |
1:11.43 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
503 |
1:11.50 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
498 |
1:11.75 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
493 |
1:11.97 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.43 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
466 |
1:13.32 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Morten Lindblom Andersen |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
449 |
1:14.26 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(+5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
389 |
1:17.91 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-07-2021 10:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-07-2021 10:47.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|