Resultat för Lohi Uinnit 2021
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 3 Nuoremmat
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksila |
Järjestäjä: |
Oulun lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
touko 22, 2021 to touko 23, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m Selkäuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:23.49 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.60 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.15 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.25 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.68 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:35.00 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.12 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:36.04 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Kärkkäinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:36.04 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.29 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:42.33 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.46 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.78 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.69 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:45.19 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:48.03 |
+32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:48.79 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.44 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:49.19 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:55.19 |
+40.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.01 |
(-14.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.46 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.96 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:59.88 |
+44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Leinonen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:01.10 |
+46.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.70 |
(+6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ilona Kokko |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:03.93 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.03 |
(-13.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.5.2021 10:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-05-2021 12:42:55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,7 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|