Tulokset 2021 New Zealand Division II Swimming Championships
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021 New Zealand Division II Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Moana Pool |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 9, 2021 to May 13, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Backstroke Men 13 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Perceval |
13 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.73 |
|
32.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nick Reeder |
13 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.69 |
|
32.24 |
+0.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfie WeatherstonHarvey |
13 |
Kiwi ASC |
+0.58 |
|
32.46 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasper Stevenson |
13 |
TBSS Central City Swimming |
+0.69 |
|
32.54 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Finlay McNabb |
13 |
Blenheim Swimming Club |
+0.71 |
|
32.65 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Streletsky |
13 |
Jasi Swim Club |
+0.67 |
|
33.65 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asher Hales |
13 |
Aquabladz New Plymouth Swim |
+0.83 |
|
33.74 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hamish Inwood |
13 |
Jasi Swim Club |
+0.80 |
|
33.82 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gianni Martin |
13 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.74 |
|
33.89 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mun Jager |
13 |
Jasi Swim Club |
+0.76 |
|
34.05 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlie Overend |
13 |
Selwyn Swim Club |
+0.79 |
|
34.30 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harry Huang |
13 |
United Swimming Club |
+0.75 |
|
34.34 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9/05/2021 12:19:40 pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Backstroke Men 14 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clark Jamieson |
14 |
Hokonui Aquatics |
+0.92 |
|
30.16 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Woods |
14 |
St Paul's Swimming Club |
+0.65 |
|
30.52 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Wharepouri |
14 |
North Shore Swimming Club |
+0.68 |
|
30.57 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Izaiahs Linton |
14 |
Bream Bay Swim Club |
+0.70 |
|
30.76 |
+0.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Rees |
14 |
Alexandra Swimming Club |
+0.73 |
|
30.81 |
+0.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Roman |
14 |
Fulton Amateur Swimming Tea |
+0.64 |
|
30.89 |
+0.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Jackson |
14 |
Whakatane Swimming Club |
+0.78 |
|
31.00 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vlad Smirnov |
14 |
Wharenui Swim Club |
+0.61 |
|
31.10 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry King |
14 |
Ashburton Swim Team |
+0.77 |
|
31.38 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ryan Elliott |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.74 |
|
31.38 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clayton Fell |
14 |
Mt Eden Swimming |
+0.82 |
|
31.46 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asa Banbury |
14 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.69 |
|
31.47 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Bayer |
14 |
Bay of Islands Swimming Club |
+0.74 |
|
31.55 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bailie Schick |
14 |
Dargaville Swim Club |
+0.78 |
|
31.64 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Finn Lock |
14 |
United Swimming Club |
+0.68 |
|
31.66 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caleb Ludlow |
14 |
Alexandra Swimming Club |
+0.75 |
|
31.72 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ned Dassanayake |
14 |
Pirates Swim Team |
+0.79 |
|
31.94 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kyan Potter |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.86 |
|
31.95 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Horsfield |
14 |
Bay of Islands Swimming Club |
+0.67 |
|
32.14 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Bargh |
14 |
Wharenui Swim Club |
+0.66 |
|
32.32 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caleb Tan |
14 |
Capital Swim Club |
+0.61 |
|
32.40 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jeremy Li |
14 |
St Paul's Swimming Club |
+0.77 |
|
32.46 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sam Hewlett |
14 |
TBSS Central City Swimming |
+0.87 |
|
33.23 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Sun |
14 |
United Swimming Club |
+0.76 |
|
33.25 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
David Wright |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
+0.75 |
|
33.32 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joseph Kuwano |
14 |
Kowhai Swimming Club |
+0.61 |
|
34.89 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Hawes |
14 |
Pirates Swim Team |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9/05/2021 12:19:40 pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Backstroke Men 15 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caleb Wilson |
15 |
Manurewa Swimming Club |
+0.77 |
|
29.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louis Oliver |
15 |
Masterton Swimming Club |
+0.64 |
|
30.03 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommy Travers |
15 |
Masterton Swimming Club |
+0.57 |
|
30.55 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Blake Chase |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.64 |
|
31.00 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kale Farquharson |
15 |
Howick Pakuranga |
+0.74 |
|
31.06 |
+1.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jayden Darby |
15 |
Te Aroha Swim Club |
+0.68 |
|
31.35 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nino Schiltknecht |
15 |
Coast Swimming Club |
+0.71 |
|
31.90 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ethan Limmer |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.68 |
|
31.92 |
+2.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Oram |
15 |
United Swimming Club |
+0.69 |
|
32.14 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9/05/2021 12:19:40 pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Backstroke Men 16-18 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ryan Sargent |
18 |
Howick Pakuranga |
+0.62 |
|
28.60 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Waters |
17 |
Howick Pakuranga |
+0.70 |
|
29.22 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Haskell |
16 |
St Paul's Swimming Club |
+0.73 |
|
29.88 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Blake Dempster |
17 |
Whangarei Swim Club |
+0.73 |
|
30.22 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrian Greupink |
17 |
Te Arawa Swimming |
+0.68 |
|
30.24 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anthony Sim |
16 |
Kiwi ASC |
+0.69 |
|
30.39 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eddie Wright |
16 |
Kiwi ASC |
+0.76 |
|
30.55 |
+1.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ben Isles |
16 |
Aquagym Swimming Club |
+0.74 |
|
30.62 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emlyn Clayden |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.81 |
|
30.94 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ryan Andrews |
16 |
Bream Bay Swim Club |
+0.99 |
|
31.04 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eli Wilson |
16 |
Aquagym Swimming Club |
+0.67 |
|
31.08 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Logger |
16 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.84 |
|
31.11 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dillique Brown |
16 |
Aquabladz New Plymouth Swim |
+0.79 |
|
31.20 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mitchell Veix |
16 |
Ashburton Swim Team |
+0.68 |
|
31.22 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jackson Kingi |
17 |
Whangarei Swim Club |
+0.86 |
|
31.65 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lachlan Stewart |
17 |
Aquabladz New Plymouth Swim |
+0.72 |
|
31.80 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Brayden Scharvi |
16 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.69 |
|
32.03 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maesyn Koia |
16 |
Enterprise Swim Team |
+0.78 |
|
32.40 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Sisam |
16 |
Heretaunga Sundevils |
+0.78 |
|
32.67 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Keyah Tana |
17 |
Bream Bay Swim Club |
+0.77 |
|
34.29 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 9/05/2021 12:19:40 pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-05-09 12:19:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|