Tulokset Thisted Cup 2007
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iwonka Vik | 1981 | 674 | 31.07 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 667 | 31.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Katinka Kvant | 1989 | 559 | 33.07 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Vibeke Browne | 1989 | 552 | 33.20 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 480 | 34.78 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Charlotte Irgens | 1989 | 444 | 35.71 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Oda S. Leiknes | 1990 | 412 | 36.60 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
8 | Vilde Skram | 1990 | 385 | 37.44 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
9 | Mette H. Kristensen | 1989 | 333 | 39.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 166 | 49.55 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 748 | 30.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Seline Vike Holm | 1992 | 605 | 32.21 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Malin Frestad | 1991 | 546 | 33.32 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Katrine Jensen | 1992 | 513 | 34.03 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Maria Aasen | 1992 | 504 | 34.24 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Benedicte Kausland | 1992 | 497 | 34.40 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Oona Ovesen | 1992 | 495 | 34.43 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 465 | 35.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ane J. Midtun | 1991 | 453 | 35.46 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 453 | 35.48 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 444 | 35.70 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Cecilie Bak | 1992 | 403 | 36.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 390 | 37.28 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Ninna Myllerup | 1992 | 380 | 37.62 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 379 | 37.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Voraa | 1991 | 377 | 37.72 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
17 | Sara G. Basmoen | 1991 | 375 | 37.77 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
18 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 349 | 38.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Kristine Heimli | 1991 | 343 | 38.92 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine M. Pedersen | 1993 | 583 | 32.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Overgaard | 1993 | 529 | 33.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 484 | 34.70 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 450 | 35.56 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 446 | 35.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Juni Rugland | 1993 | 425 | 36.24 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Betül Özkaya | 1993 | 419 | 36.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise K Esdar | 1993 | 412 | 36.61 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 407 | 36.76 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Malin Dahle | 1993 | 401 | 36.95 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 369 | 37.99 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 364 | 38.14 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
13 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 337 | 39.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Line Mosgaard | 1993 | 284 | 41.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marianne Strøm | 1993 | 256 | 42.90 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 512 | 34.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Øverland | 1994 | 492 | 34.51 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Andrea Hestdal | 1994 | 421 | 36.34 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 388 | 37.36 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Marte K Haukeland | 1994 | 355 | 38.48 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Andrea Strømsnes | 1994 | 337 | 39.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Sandra Farestvedt | 1994 | 253 | 43.08 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 177 | 48.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Ritter | 1994 | 168 | 49.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Lesler | 1994 | 160 | 50.17 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Hangaard | 1994 | 113 | 56.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 334 | 39.26 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Cecilie Christensen | 1995 | 318 | 39.91 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 304 | 40.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Nielsen | 1995 | 284 | 41.44 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 260 | 42.67 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Anna Jessen | 1995 | 224 | 44.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Sander | 1995 | 188 | 47.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sine Desideriussen | 1995 | 124 | 54.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helene Siggaard | 1995 | 112 | 56.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Andreasen | 1995 | 80 | 1:03.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | 61 | 1:09.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje I Xyen | 1995 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 383 | 37.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tina Schütz | 1996 | 354 | 38.50 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 303 | 40.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | 253 | 43.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Ane Lee Johanen | 1997 | 247 | 43.41 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Nanna Ovesen | 1996 | 231 | 44.38 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 228 | 44.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 177 | 48.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 159 | 50.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 158 | 50.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte Esdar | 1997 | 145 | 51.88 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 136 | 52.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Thomsen | 1996 | 130 | 53.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 122 | 54.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Møller | 1997 | 87 | 1:01.48 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Mortensen | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |