Tulokset Danish Open 2021 - Stævne 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2021 to 25. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer - Finale |
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
DeltaSwim |
+0.58 |
650 |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
639 |
1:00.17 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.58 |
632 |
1:00.39 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.01 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
Lyseng IF |
+0.58 |
621 |
1:00.77 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
+0.65 |
608 |
1:01.18 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.61 |
605 |
1:01.29 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.68 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.55 |
604 |
1:01.31 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Knoblauch |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
600 |
1:01.46 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Vestergaard |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
597 |
1:01.57 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
596 |
1:01.58 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.56 |
593 |
1:01.70 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.57 |
589 |
1:01.84 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
578 |
1:02.23 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.24 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.57 |
577 |
1:02.28 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
569 |
1:02.57 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.10 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
565 |
1:02.71 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.59 |
549 |
1:03.31 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
+0.59 |
547 |
1:03.37 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.76 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.56 |
541 |
1:03.60 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
512 |
1:04.80 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
483 |
1:06.07 |
+6.22 |
|
Para S14 DR |
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-04-2021 16:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-04-2021 16:01.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|