Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
22. apr 2021 to 25. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer - Finale |
|
|
|
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
|
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Barrett |
2002 |
GTI - Greve |
+0.63 |
696 |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.61 |
662 |
28.03 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.50 |
641 |
28.32 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.68 |
640 |
28.34 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Sjøgren |
2002 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
+0.76 |
629 |
28.51 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
611 |
28.78 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
592 |
29.09 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
585 |
29.21 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.59 |
584 |
29.22 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
572 |
29.43 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
569 |
29.48 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Lyseng IF |
+0.68 |
566 |
29.53 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.69 |
561 |
29.61 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Rosendahl Bach |
2002 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
546 |
29.88 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
+0.68 |
544 |
29.91 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
532 |
30.14 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
530 |
30.17 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 25-04-2021 13:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-04-2021 13:41.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|