Tulokset SydCup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
19:18 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-01 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler 0 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paul Wudtke |
1992 |
Sc Poseidon Berlin |
|
1:03.47 |
2:12.20 |
3:30.69 |
|
4:35.43 |
|
2 |
Martin Mathiesen |
1994 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:02.46 |
2:13.32 |
3:32.95 |
|
4:38.88 |
|
3 |
Peder Engstrup-Jepsen |
1993 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:05.38 |
2:23.75 |
3:46.79 |
|
4:56.11 |
|
4 |
Sebastian Kreft |
1992 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
1:07.46 |
2:27.69 |
3:51.94 |
|
5:01.31 |
|
5 |
Lasse Kammer |
1995 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:10.70 |
2:30.24 |
3:54.52 |
|
5:04.59 |
|
6 |
Marc Ziller |
1993 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
1:09.91 |
2:28.67 |
3:59.41 |
|
5:06.02 |
|
7 |
Oliver Sørensen |
1996 |
Delta Svøm |
|
1:11.06 |
2:29.02 |
3:58.69 |
|
5:06.70 |
|
8 |
Jacob Severinsen |
1995 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:07.86 |
2:28.68 |
3:59.13 |
|
5:07.83 |
|
9 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:06.70 |
2:21.31 |
3:58.26 |
|
5:08.96 |
|
10 |
Kenneth Hulwa |
1994 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
1:09.51 |
2:28.64 |
4:00.68 |
|
5:11.80 |
|
11 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:15.57 |
2:36.85 |
4:03.97 |
|
5:14.52 |
|
12 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:16.30 |
2:40.29 |
4:07.93 |
|
5:18.56 |
|
13 |
Mohammad Karimi |
1993 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
1:11.14 |
2:37.71 |
4:04.61 |
|
5:20.04 |
|
14 |
Fabian Uridat |
1995 |
Sg Elbe Wedel |
|
1:11.74 |
2:35.34 |
4:09.40 |
|
5:23.10 |
|
15 |
Daniel F. Haraldson |
1994 |
Haderslev Svømme Klub |
|
1:14.01 |
2:40.82 |
4:10.36 |
|
5:26.08 |
|
16 |
Nicklas Trier Hansen |
1994 |
Delta Svøm |
|
1:13.73 |
2:36.35 |
4:11.29 |
|
5:27.93 |
|
17 |
Jens Høj Jørgensen |
1996 |
Nyborg Svømmeklub |
|
1:17.23 |
2:40.64 |
4:15.15 |
|
5:31.51 |
|
18 |
Rasmus Baltsersen |
1995 |
Kolding SK |
|
1:19.15 |
2:49.47 |
4:27.91 |
|
5:50.10 |
|
19 |
Johan Müller |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:27.02 |
2:54.38 |
4:47.86 |
|
6:09.16 |
|
20 |
Cenk Sandal |
2000 |
Sg Elbe Wedel |
|
1:46.64 |
3:30.30 |
5:35.03 |
|
7:02.96 |
|
- |
Fabian Kurzmann |
1994 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emil Maron |
1996 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Vend 150m ej én bev |
- |
Jacob Wecherhausen |
1997 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
Mangler 50m bryst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
19:18 |
|