Tulokset IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, P11,12,13-16 100m SKU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
|
1:26.60 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:28.74 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
|
1:30.12 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Kero |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.85 |
|
1:40.84 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.05 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oiva Mandelin |
2009 |
HTU Stadi |
+0.73 |
|
1:43.72 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.35 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nooa Koskela |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:43.81 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.29 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:46.79 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
sw 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AHAN KOMALI |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
sw 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
sw 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 12.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, P11,12,13-16 100m SKU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.80 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:20.58 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
|
1:24.03 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.42 |
|
1:26.10 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
1:26.29 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.56 |
(-9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
1:33.76 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(-16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Cario |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
|
1:38.40 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni-Aaron Lind |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.29 |
|
1:40.78 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.82 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:42.71 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eelis Nyholm |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:44.35 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
sw 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 12.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, P11,12,13-16 100m SKU 13-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:06.95 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Dahl |
2005 |
Simmis Grani |
+0.64 |
|
1:08.36 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:09.03 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.66 |
|
1:10.61 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:12.37 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.16 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
+0.72 |
|
1:12.61 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
+0.67 |
|
1:13.15 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:15.93 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:18.03 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.76 |
(-15.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.26 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaakko Karppinen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
|
1:20.70 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.41 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikita Shishinin |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
|
1:21.05 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.82 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.64 |
|
1:21.55 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.65 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Totte Teittinen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
1:22.26 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.06 |
(-14.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Helkearo |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:26.84 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(-11.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eric Catalano |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:28.32 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:28.50 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaspar Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.66 |
|
1:28.74 |
+28.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:30.07 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.89 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:30.41 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(-20.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.85 |
|
1:34.49 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matias Pontalti |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.62 |
|
1:36.36 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.63 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
sw 9.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
sw 9.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01/11/2020 12.37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-01 12.42.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|