2021-03-08   14:05:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Lšnsi-Suomi

Alla lŲytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Länsi-Suomi
Place: Organizer: SeUi
Pool: 25m Competition Date: loka 30, 2020 to marras 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oskari Juntti 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:25.90
50m: 39.64
100m: 1:25.90
(46.26)
2 Eemeli Nygård 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:27.00 +1.10
50m: 41.00
100m: 1:27.00
(46.00)
3 Emil Koskela 2008 Vieskan Uimarit 1:30.59 +4.69
50m: 42.90
100m: 1:30.59
(47.69)
4 Eino Luhtanen 2008 Porin Uimaseura 1:34.58 +8.68
50m: 43.22
100m: 1:34.58
(51.36)
5 Wili Laiho 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.53 +15.63
50m: 45.91
100m: 1:41.53
(55.62)
6 Daniel Przado 2008 Rauman Uimaseura 1:41.77 +15.87
50m: 47.09
100m: 1:41.77
(54.68)
7 Luka Hemminki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:41.99 +16.09
50m: 49.03
100m: 1:41.99
(52.96)
8 Herman Sandbacka 2008 Kokkolan Uimaseura 1:43.61 +17.71
50m: 48.72
100m: 1:43.61
(54.89)
9 Topias Myllykoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:57.47 +31.57
50m: 54.51
100m: 1:57.47
(1:02.96)
10 Edvin Pulkkinen 2008 Kokkolan Uimaseura 1:58.73 +32.83
50m: 57.11
100m: 1:58.73
(1:01.62)
11 Kristian Perälä 2008 Lapuan Virkiä 2:08.64 +42.74
50m: 57.77
100m: 2:08.64
(1:10.87)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aaron Qvisén 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:22.11
50m: 38.09
100m: 1:22.11
(44.02)
2 Oskar Söderlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:24.44 +2.33
50m: 38.93
100m: 1:24.44
(45.51)
3 Lauri Jumppanen 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:26.49 +4.38
50m: 40.79
100m: 1:26.49
(45.70)
4 Oskari Tavast 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:27.00 +4.89
50m: 40.57
100m: 1:27.00
(46.43)
5 Netanel Hong 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:32.18 +10.07
50m: 43.91
100m: 1:32.18
(48.27)
6 Kasper Ikonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:36.62 +14.51
50m: 44.75
100m: 1:36.62
(51.87)
7 Adam Westeråker 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:37.08 +14.97
50m: 45.16
100m: 1:37.08
(51.92)
8 Kie Roukus 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:37.18 +15.07
50m: 45.16
100m: 1:37.18
(52.02)
9 Seeti Uusi-Panula 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:37.94 +15.83
50m: 45.95
100m: 1:37.94
(51.99)
10 Verneri Viljanen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:38.78 +16.67
50m: 45.93
100m: 1:38.78
(52.85)
11 Aapo Ponsiluoma 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:38.90 +16.79
50m: 47.73
100m: 1:38.90
(51.17)
12 Justus Saarimaa 2007 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:39.78 +17.67
50m: 44.29
100m: 1:39.78
(55.49)
13 Hannes Strömbäck 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:39.95 +17.84
50m: 47.61
100m: 1:39.95
(52.34)
14 Iivari Launonen 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:43.76 +21.65
50m: 47.73
100m: 1:43.76
(56.03)
15 Veka Arosarka 2007 Lapuan Virkiä 1:45.86 +23.75
50m: 48.09
100m: 1:45.86
(57.77)
16 Vili Niemelä 2007 Alavuden Urheilijat 1:47.95 +25.84
50m: 49.48
100m: 1:47.95
(58.47)
17 Kaj Jonatan Jakobsson 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:51.92 +29.81
50m: 51.84
100m: 1:51.92
(1:00.08)
18 Ilari Gröhn 2007 Lapuan Virkiä 1:52.68 +30.57
50m: 52.01
100m: 1:52.68
(1:00.67)
19 Atte Kiviniemi 2007 Lapuan Virkiä 1:57.42 +35.31
50m: 54.69
100m: 1:57.42
(1:02.73)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 1:13.66
50m: 34.65
100m: 1:13.66
(39.01)
2 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:13.71 +0.05
50m: 34.38
100m: 1:13.71
(39.33)
3 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.80 +3.14
50m: 36.19
100m: 1:16.80
(40.61)
4 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.41 +3.75
50m: 36.58
100m: 1:17.41
(40.83)
5 Iivari Kautiainen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:21.25 +7.59
50m: 38.03
100m: 1:21.25
(43.22)
6 Benjamin Salo 2006 Porin Uimaseura 1:22.85 +9.19
50m: 39.09
100m: 1:22.85
(43.76)
7 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura 1:30.06 +16.40
50m: 42.02
100m: 1:30.06
(48.04)
8 Iiro Gröhn 2006 Lapuan Virkiä 1:58.44 +44.78
50m: 54.39
100m: 1:58.44
(1:04.05)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sakari Korri 2005 Rauman Uimaseura 1:07.67
50m: 31.02
100m: 1:07.67
(36.65)
2 Konsta Joensuu 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.69 +9.02
50m: 36.63
100m: 1:16.69
(40.06)
3 Juho Törmä 2005 Porin Uimaseura 1:16.72 +9.05
50m: 35.90
100m: 1:16.72
(40.82)
4 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 1:18.30 +10.63
50m: 36.85
100m: 1:18.30
(41.45)
5 Joonas Arponen 2005 Rauman Uimaseura 1:20.91 +13.24
50m: 37.40
100m: 1:20.91
(43.51)
6 Arttu Syrjä 2005 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:28.76 +21.09
50m: 40.87
100m: 1:28.76
(47.89)
7 Onni Toiviainen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:31.42 +23.75
50m: 41.56
100m: 1:31.42
(49.86)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 vilho verronen 2004 Swimming Team Rauma 1:14.36
50m: 34.34
100m: 1:14.36
(40.02)
2 Joona Kinnunen 2004 Alavuden Urheilijat 1:14.80 +0.44
50m: 34.14
100m: 1:14.80
(40.66)
3 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura 1:17.20 +2.84
50m: 35.47
100m: 1:17.20
(41.73)
4 Mikko Karjalainen 2004 Kokkolan Uimaseura 1:22.61 +8.25
50m: 38.44
100m: 1:22.61
(44.17)
5 Akseli Klutas 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:28.39 +14.03
50m: 40.69
100m: 1:28.39
(47.70)
6 Rasmus Saarimaa 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry 1:29.86 +15.50
50m: 41.12
100m: 1:29.86
(48.74)
Event official at: 30.10.2020 18.56.35
2020-10-31 12.19.17 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner